الياس‌ميرزا در محضر بوش

    يكم- آقا اين كوكاكولا و ببسي كولا و كذاكولا علاوه بر آن كه مرض قند مي‌آورد مال صهاينه است و لازم مي‌نمايد كارخانه‌جات توليد آن در مملكت فخيمه ايران و خاصه در ارض طوس تخته شود. تظاهركنندگان يوم‌القدس يك طومار به درازاي دويست ذرع امضا نموده مطلب فوق را از دولت فخيمه طلب كرده و ضمناً نوشته‌اند: شير مادر را از اطفال دريغ مي‌داريد و بدانان اين زهرماري كه معلوم نيست كدام مواد كيمياوي داخل آن است و به علاوه، مال صهيونيست‌ها و مسمي به «نستله» است را به حلقوم آنها وارد مي‌كنيد؟ از آن طرف قهوه و حلويات و شيريني‌جاتش هم كه در بازار مسلمين به ثمن بخس به فروش مي رسد. جمع کنید اینها را خوبیت ندارد.


    دويم- بوش هم افطاري داد. في‌الحال ابليس مشغول پايكوبي و دست‌افشاني است از بابت اين كه استادش از عهده عمل خير برآمده است. از غيب خبر مي‌رسد ابليس كه در هيئت الياس ميرزاي سريال اغماء پس از فريفتن رزخاتون سراغ گل ديگرش «جورج» رفته، قصد اغواي وي را داشت ملتفت گرديد كه اين يكي با بقيه تومني 9 شاهي توفير دارد؛ لذا ضمن عذرخواهي، زانوي تلمذ به محضر وي زده و في الحال مشغول پاس‌نمودن ده واحد درس معارف شيطاني در كلاس درس استاد مي‌باشد.


    سيم- احدي از عمارات مجلله دولت سابقه واقع در منطقه جوردن طهران در معرض بيع قرار گرفت. دولت اعلان كرده است بدين عمارت مجلل احتياجي ندارد و اگر هم داشت داخل در آن نمي‌شد كه موجبات استغفار فراهم مي‌آمد. از آقايان متمولين، آقازادگان متمولين، سرمايه داران نيمه خصوصي، خصوصي و فراخصوصي، خرده بورژواها، صاحبان زر و سيم متورم و بلامصرف دعوت مي شود در مزايده فوق شركت نمايند.
به نظر مي رسد با توجه به نياز شديد بالا شهر، محل فوق‌الذكر جاي مناسبي باشد براي تأسيس يك فقره كلينيك تخصصي علاج امراض حیوانات اهلی‌شده، دست‌آموز، خانه‌زاد، ترجيحاً پاكوتاه يا از نوع مال آقاي پتي‌بل.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱٥ مهر ۱۳۸٦
تگ ها :