بایسته‌های قمه‌زنی

    1- خب بحمدالله ثبت‌نام نامزدهای نمایندگی مجلس شورا هم به پایان رسید و برخی از پیرپاتال‌های فرسوده‌ای که نه ملی‌اند نه مذهبی - چراکه از ملی بودن فقط یک سمعک ایرانی دارند و از مذهبی بودن یک اسم تقی و حسن - هم نام‌نویسی کردند. گزارش‌ها حاکی‌ست این جماعت پیش از این، انتخابات را فرمایشی خوانده بودند اما در روزهای اخیر با تعویض سمعک و عینک ته استکانی خود نظرشان تغییر یافت و تصمیم گرفتند در انتخابات شرکت کنند حتی اگر صلاحیت‌شان احراز نشود.

     2- این سیاست بی‌پدرومادر به مداحی‌ها هم راه یافته و به زودی شاهد برگزاری یک انتخابات مستقل برای تأسیس مجلس مداحان و انتخابات هیأت مدیره و انتخاب مدیرعامل و بازرس و منشی‌های مربوطه خواهیم بود. بدیهی‌ست هدف از تشکیل چنین مجلسی که قطعاً موازی مجلس بهارستان نخواهد بود وضع قوانین کاردرست در باب سخنرانی‌های آتشین سیاسی و طرز تهیه صدای شیش‌دانگ و نحوه شورگرفتن و اظهارنظر در مورد فعالیت‌های عمرانی شهرداری و دسته‌جات سیاسی و این که کدام دسته حق دارد فعالیت کند و کدام دسته گوربه‌گور شده حق ندارد و سایر موارد مبتلابه جامعه خواهد بود. واضح و مبرهن است که پس از تشکیل این مجلس پرشور، نیازی به فعالیت قوای محترم مجریه، مقننه و خیلی محترم قضاییه نخواهد بود.

     3- امسال نیز قرار است عده‌ای از عزاداران مخلص و ناب جهت تقرب هر چه بیشتر به بارگاه حق‌تعالی و اثبات وفاداری و اخلاص و بی‌شائبه بودن عزاداری‌هایشان به طور دسته‌جمعی قمه بزنند و خود را حتی‌الامکان هلاک نمایند. در این راستا اعلام شد رعایت موارد ذیل در امر شریف قمه زنی، درجه خلوص و اعتبار آن را بالاتر خواهد برد:

 - طول هر قمه و دشنه مورد استفاده، از یک متر کوتاه‌تر نباشد. قمه های کوتاه سابق از مد افتاده و تقرب ناچیزی در پی دارد.

 - لازم است قمه‌ها دولبه باشد و هریک از لبه‌های آن با دقت و با سنگ برقی کاملاً تیز شده باشد. به قمه‌های کند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 - شمشیر از هر نوع، جایگزین مناسبی برای قمه و بلامانع است.

 - به‌هیچ‌وجه محل استعمال قمه نباید ضدعفونی گردد. در این راستا لازم است از دو هفته قبل از روز موعود، از حمام‌گرفتن به شدت پرهیز شود.

 - با واردکردن هر یک میلی‌متر جراحت به سروصورت، یک گام به بهشت نزدیک می‌شوید. بدیهی است ایراد جراحتی که منجر به فوت شود انسان را یکراست و بدون حساب و کتاب به بهشت رهنمون خواهد کرد. در این راستا با مأموران حراست بهشت مذاکراتی انجام گرفته است.

 - پس از ایراد ضرب و جرح، خونریزی نباید با هیچ وسیله‌ای بند بیاید. به یاد داشته باشید که استفاده از گازاستریل، آتش دوزخ را به همراه خواهد داشت.

 - پس از استعمال قمه، هرگونه مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها ممنوع است و ارزش کل عمل را حبط خواهد کرد. در این راستا مطالعه فتوای مفتیان مروج قمه‌زنی به‌شدت توصیه می‌گردد.

 - مبالغه در ضرب و جرح و خون‌ریزی، به‌هنگام حضور خبرنگاران خارجی به‌ویژه آبجی کریستین امان‌پور ضروری‌ست. در این راستا گرفتن فیلم توسط خود عزاداران و منتشرکردن آن در سایت یوتیوب به منزله باقیات‌الصالحاتی برای عزاداران خواهد بود.

  - حتی‌الامکان موهای سر از بیخ کوتاه شود تا مردم نتیجه عمل را بهتر ببینند. در این مورد بالخصوص ریا اساساً بی‌معناست و برای مشهود بودن بیشتر، پایین‌آوردن سر هنگام سلام علیک لازم است.

     4- به گزارش خبرگزاری‌ها دوباره دارند در انتخابات امریکا تقلب می‌کنند و آرای اوبامای سیاه پوست کنیایی‌الاصل مخالف بوش را به حساب هیلاری کلینتون ( هووی مونیکای ذلیل مرده ) گذاشته‌اند. آگاهان می‌گویند تقلب در انتخابات امریکا که از زمان بوش آغاز شد اکنون به یک سنت تبدیل شده و می‌رود که صورت قانونی به خود بگیرد. در این راستا احتمال می‌رود جرج بوش، طرحی را برای قانونی کردن تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان ارائه کند و برای تصویب هر چه زودتر دم سناتورهای سنا را هم ببیند.

     5- بخشی از علل جدایی نیکولای سارکوزی رییس جمهور سربه‌هوای فرانسه از همسرش توسط همسر سابق وی تشریح شد. وی با آرزوی نفله‌شدن برای شوهر سابقش وی را خسیس و هوس‌ران خواند که هیچ توجهی به بچه‌هایش ندارد. آگاهان می‌گویند اینها رو که می‌دونستیم چیز جدیدی نبود؟

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٢ دی ۱۳۸٦
تگ ها :