يانگوم در تبليغات انتخاباتی

1- برخی از کاندیداهایی که هنوز خبر صلاحیت یا عدم صلاحیت خود را دریافت نکرده اند در برخی شهرهای وولک خیز، اقدام به توزیع آش نذری، شله زرد، کاچی بهتر از هیچی، سوپ جو به همراه یانگوم (عکس یانگوم) کرده و مدعی شده اند در صورت انتخاب شدن، مثل یانگوم به مردم خدمت خواهند کرد. آگاهان می گویند اگر قرار شود 290 نماینده مجلس مانند یانگوم خاتون کار کنند مملکت گلستان نخواهد شد؛ چرا که مردم شریف به جای آن که به کار روزمره خود بپردازند به طور خستگی ناپذیر به مشاهده ملودراماتیک یانگوم سیرتان خواهند نشست و حوزه های انتخابیه قفل خواهد شد.

 2- ساركوزي تاکنون 35 هزار يورو صرف آرايش خود كرده است. به گزارش خبرگزاری ها رییس جمهور فرانسه به هنگام مبارزات انتخاباتی در هر جلسه عمومی 450 یورو به آرایشگران می داده تا او را به گونه ای آرایش کنند که مخ بینندگان و رأی دهندگان پیچانده شده و بلافاصله به او رأی دهند. آرایشگران به منابع خبری اعلام نکردند که با چه شگردی سارکوزی را که هیچ کس حاضر به زندگی با او نمی شود فاتح میدان کرده اند اما فقط گفتند که از ریمل هم استفاده می کرده اند. آخرین گزارش ها حاکیست رژ لب و خط چشم سارکوزی تمام شده و او قصد دارد یک محموله از این کالا را برای خود از گمرک ترخیص کند.

 3- نخستين موزه ‌پارينه ‌سنگي‌ خاورميانه در کرمانشاه تأسیس می شود. هنوز از محتوای این موزه خبری به بیرون درز نکرده اما آگاهان پیشنهاد می کنند بخشی از استخوان های به جای مانده از شیوخ آفتاب لب بوم خلیج فارس و حجاز  و همچنین حسنی مبارک رییس جمهور مصر که هر کدام دوقرن و نیم است بر کشورهایشان حکومت می کنند و میرایی ندارند در این موزه نگهداری شود. همچنین بی ضرر نیست بخشی از تاریخ اصلاحات و اصلاح طلبان در ایران برای ممانعت از فراموش شدن و این که یادش به خیر، یک روزی در این مملکت اصلاح طلبان تجدیدنظرطلبی هم زیست می کرده اند در این موزه گردآوری شود. لازم به ذکر است تعدادی پیراهن خونین عثمان، چوب و چماق، نقاب، چاقو و تیزبر به عنوان نماد اصلاحات خشونت آمیز در 18 تیر به جای مانده و در حال فسیل شدن است که لازم است برای جلوگیری از این امر آنها را در درجه حرارت و نور مناسب و پشت دیوارهای شیشه ای در این موزه نگه دارند.

 4- از اردک لنگ چه خبر؟ الیور استون کارگردان جنجالی امریکایی قصد دارد درباره این که چگونه يک اردک لنگ "الکلي" تمام عيار رئيس جمهور می شود فیلمی بسازد. وی که سرش برای ساختن فیلم هایی با سوژه های سیاسی درد می کند در این فیلم قصد دارد چگونگی به ریاست جمهوری رسیدن بوش رییس جمهور در سراشیبی امریکا که دائم الخمر است و سرخی لپ هایش به خاطر استعمال زهرماری می باشد را به تصویر بکشد. دیدن این فیلم برای سینه چاکان امریکا از نان شب واجب تر است.

 5- روزنامه وطن امروز همین دیروز مجوز گرفت و همین امروز روی دکه ها قرار گرفت. حضور این روزنامه تازه از راه رسیده در جمع مطبوعات موجب خرسندی و حسرت آن دسته از عزیزانیست که ماه هاست در صف اخذ مجوز روزنامه به سر می برند. مدیر جوان این روزنامه نیز همان مدیر جوان پارس خودروست که عنصر شگفتی ساز سده های اخیر در عرصه مدیریت کشور می باشد.

 6- عمر بن بن لادن که چندی پیش گزارش دادیم آگهی داده که هرکسی همسر اوست برای طلاق به دادگاه بیاید چون شمار همسرانش را به خاطر ندارد در اظهاراتی جدید گفته است:پدرم تروريست نيست. آگاهان پس از این اظهارات سکته کردند و مردند.

 7- خبر اول: معاون وزير بازرگاني اطمينان داد که60هزارتن پرتقال براي شب عيد ذخيره کرديم. خبر دوم: 60درصد ميوه شب عيد يخ زد. آگاهان گفتند: !؟...

 8- خبر: وضع پوشش جوانان کشور نگران کننده است. اما آگاهان می گویند وضع پوشش جوانان کشور نگران کننده نیست بلکه فاجعه بار است و می رود تا تبدبل به سیل و زلزله و صاعقه و طاعون و وبا و قانقاریا شود. به گزارش خبرگزاری ها هر سانت از لباس های جوانان کشور که کوتاه می شود معادل نیم قرن بلایای طبیعی به کشور خسارت وارد می سازد. گفتنی ست اخیراً تولید مانکن متوقف شده و مانکن سازان ورشکست شده اند زیرا با وجود برخی جوانان با آخرین مدل های لباس و گشت و سیر روزانه آنها در اجتماع نیازی به نصب مانکن و نمایش آخرین مدل های لباس نیست. 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ٢ بهمن ۱۳۸٦
تگ ها :