کنسرت مخلوط

۱-  استاد محمدرضا شجریان: بعد از عمل جراحی در سلامت کامل به‏سر می‏برم.

آگاهان می‏گویند این که در اختتامیه جشنواره فیلم فجر یک گروه مخلوط پاپ و سنتی با چاشنی سس خردل محسن نامجو، چنان کنسرت فاخری  در دستگاه شور با گام ماژور! نواخت که حاضران دچار سوء هاضمه شدند و شهیدی‏فر مجری هم که قبلاً خبر از اجرای موسیقی خیلی اصیل ایرانی داده بود خجالت‏زده و شرمنده گفت که بالاخره با سیتی‏سایزر و گیتار هم گاهی می‏شود موسیقی در دستگاه ایرانی نواخت، علتش این بوده که استاد شجریان در بستر بیماری به سر می‏برده‏اند وگرنه کسی جرأت نمی‏کرد این چنین به ساحت موسیقی ایرانی جسارت کند. علت این که مقام عالی وزارت، ۲۰ دقیقه آخر مراسم تشریف آوردند هم هنوز بر آگاهان معلوم نشده است.

۲-  دانشجویان ترکیه با حجاب اسلامی به دانشگاه رفتند. بنا بر گزارش‏‏ها با تصویب قانون لغو ممنوعیت حجاب در مجلس ترکیه، دهان لاییک‏های آن‏جا در حال صاف شدن است به نحوی که می‏توان یک آزادراه به صافی و صیقلیت آزادراه قم - کاشان بر سطح دهان لاییک‏های مذکور احداث کرد و از آن‏جا که این آزادراه هزینه‏ای ندارد می‏توان شش تا عوارضی هم در ابتدا و انتهای آن احداث نکرد. ۳-  هشدار به متروی تهران. به گزارش خبرنگار ما دانشجویان دانشگاه‏های تهران، به متروی این شهر اولتیماتوم دادند که تصاویر ۲۰ پسرک لوده‏ای که با وجود کمبود جا همه در یک رنوی ۵۸ چپیده‏اند و به خیال خود برای شرکت « نستله » تبلیغ می‏کنند را از دیوارهای مترو حذف نموده و خمیر کنند. دانشجویان می‏گویند « نستله » یک کمپانی تغذیه بین‏المللی است که اکنون در یک‏صد کشور دنیا ۳۵۰ شعبه رسمی دارد و محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی‏میت و … از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است. شرکت مزبور به عنوان یکی از بزرگ‏ترین شرکت‌های تأمین‏کننده اقتصاد اسرائیل شناخته می‌شود و در حالی‏که ورود کالاهای این شرکت به ممالک عربی توسط اتحادیه عرب تحریم شده است، نستله در ایران سال‌هاست که فعالیت می‌کند و حتی در ایران (نزدیکی شهر قزوین) کارخانه‌ای نیز دایر کرده است! آگاهان ادعا می‏کنند اخیراً رابطه بین نوع تبلیغات این شرکت و احداث کارخانه نستله در نزدیکی قزوین را کشف کرده‏اند. ۴-  سرباز آمریکایی در افغانستان به اسلام گروید. بعید نیست سرباز امریکایی مذکور، اسلام خود را از برادران مستحکم‏العقیده طالبان اخذ نموده باشد؛ تقبل الله منه و حشره مع اولیائه.

 ۵-  پرندگان سخن‌گو، هم‌صحبت جدید کودکان غربی تنها و مرفه. با توجه کافی به این خبر به نظر می‏رسد فیلم « تنها در خانه ۴» هم در راه ویدیوکلوپ‏ها باشد؛ با این مضمون که خانواده مک‏کالی‏‏کالکین - که حالا بیست و چند سال دارد - پس از جاگذاشتن او در خانه و رفتن به مسافرت، موجبات شادی و فرح وی را فراهم خواهند آورد و « مک » به کمک یک طوطی سخن‏گو، حالی از دزدان متعرض به خانه خواهد گرفت که هیچ دزدی نه دیده نه تو قصه‏ها شنفته. (با استفاده آزاد از شعر مشعشع و درخشان « معجزه سبز » سروده شاعر شهیر سهیل محمودی؛ اون جا که می‌فرماید: با تو یه معجزه سبز داره اتفاق میافته که کسی اونو نه دیده نه تو قصه‏ها شنفته!) ضمناً معلوم نیست چند تا کیسه برای این « تنها در خانه » دوخته‏اند که تا حالا سه تا فیلم با یک موضوع و با همان کاراکترها تولید شده و به گزارش خبرنگار ما چهارمی‏اش هم در راه است.

۶-  سینمای ایران برای اولین بار با «مجید مجیدی» به عربستان رفت؛ خدا به خیر کنه و مجید مجیدی لطیف، در سرزمین عرب‏ها به سرنوشت سارا در داستان معروف و فولکلوریک « سارا در سرزمین دایناسورها » دچار نشه و آن سفرکرده که صدقافله دل همره اوست هرکجا هست خدایا به سلامت برش گردون.

7-  در پی شلیک تهدیدات چاوز به سوی آمریکا قیمت جهانی نفت افزایش یافت؛ از آقای چاوز سرخ‏پوش - منظور عالی‏جناب سرخ پوش نیست - خواهش داریم تهدیدات خود را هرچه سهمگین‏تر به سمت آمریکای گور به گور شده شلیک بفرمایند و در صورت کمبود تجهیزات شلیک، بگویند الساعه در اختیارشان قرار خواهد گرفت. این کار به نفع همه کشورهای صادرکننده نفت من جمله ایران خواهد بود که بوی نفت هنوز از سفره‏شان استشمام نمی‏شود و امید است با قیمت ۱۰۰ دلاری کم‏کم استشمام شود.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز ٢٤ بهمن ۱۳۸٦