مشکلات عمده سینمای ایران

1- خانوم مهناز افشار قصد دارند بخشی از درآمد خود از بازیگری سینما را به کودکان محروم و پابرهنه اختصاص دهند؛ خدا خیرشان بدهد. برخی معلمان دینی می‏گویند ترک کار شبهه‏ناک، بهتر از انجام کارهای خوب است. چه ربطی داشت؟ عرض می‏کنم؛ بازیگری یک خانوم در سینما به طور Free و باز و اپن و ریلکس، باعث می‏شود دل جوانان نورس، رسیده، نرسیده، خام و پخته مملکت لغزش پیدا نموده و این خود یک کار شبهه‏ناک محسوب می‏گردد و انجام ندادن آن بهتر از کرور کرور خرج کردن برای محرومان است اگر چه صدقه هم جایگاه خود را دارد. زنگ کلاس خورد بریم استراحت. هی.ی.ی.ی...
2- معاون سینمایی وزارت ارشاد فرموده‏اند: مشکل سینمای ایران مشکل کمبود صندلی سینماست. به گزارش خبرنگار ما بنابر تحقیقات به عمل آمده میدانی و کتابخانه‏ای، کمبودهای دیگر سینمای ایران بر اساس اولویت‏ها به قرار ذیل می‏باشد:
- کمبود شیر شیلنگی و شیر مخلوط و مایع صابون توت‏فرنگی در سرویس‏های بهداشتی سینماهای سراسر کشور.
- کمبود چیپس و تخمه مورد نیاز تماشاچیان محترم و غیرمحترم سینمای ایران. گفتنی‏ست یک مناقصه سراسری برای تأمین هزار تن تخمه آفتابگردان برزیلی شور مورد نیاز به زودی برگزار خواهد شد.
- کمبود آپاراتچی ورزیده بالای ده سال سابقه کار که در هنگام نمایش فیلم خوابش نبرد.
- کمبود کاغذ مصرفی بلیط‏های ورودی سالن‏های نمایش.
- کمبود چراغ یک و نیم ولت مورد استفاده در چراغ قوه کنترل‏چیان محترم سالن‏ها که کارشان به لحاظ اهمیت، کمتر از کارگردانی یک فیلم طبقه الف نیست.
- کمبود رنگ قرمز شرابی و ماشی تیره روغنی مورد استفاده در تبلیغات سردر سینماها. در ضمن به علت استفاده بیش از حد لوازم آرایشی خواهران بازیگر سینمای ایران، رنگ صورتی و قرمز و مشکی در شرکت‎های تبلیغاتی نیز رو به اتمام است.
- کمبود کالباس خشک 60 درصد با گوشت گوساله نژاد هلشتاین مورد نیاز بوفه‎های محترم داخل سینماها.
- غیر از این موارد حیاتی، نیاز خاص دیگری در سینمای ایران احساس و رؤیت نمی‎شود.
3- برخی از نمایندگان محترم مجلس فعلی (هفتم) اعلام فرموده‎اند که رفع مشکل جانفرسای تورم، اولویت اول مجلس هشتم خواهد بود ان شاء الله بی‎حرف پیش و به شرط حیات و سالم بودن نمایندگان مجلس هشتم و فقدان موانع دیگر. آگاهان حیات و ممات می‎گویند همه این مشاکل مربوط به این دنیای فانی‎ست و قدر مسلم و به صورت تضمینی در دنیای باقی چنین مشکلاتی یا وجود نخواهد داشت یا به حداقل خواهد رسید.
4-  رایس به لیبی می‎رود. آگاهان مربوط به امور لیبی می‎گویند بوی باروت و چیزهای دیگر، از هم‏اکنون از مملکت لیبی متصاعد شده است و مردم این کشور که از هیچ جایی خبر ندارند می‏پرسند این بوی چیست؟
5- پرشین‏بلاگ و بلاگفا در افغانستان فیلتر شدند. به گزارش خبرنگار ما علت این امر هنوز به طور دقیق معلوم نشده ولی برخی منابع خبری از احتمال خرابکاری طالبان و الفاعده خبر می‏دهند. قبلاً القاعده در بیانیه‏ای که در سایت اینترنتی خود منتشر ساخت گفته بود: نظر به افساد قوم ایرانی که امکاناتی را برای نوشتن مطالب مفسده‏انگیز در اختیار جوانان زیر 40 سال قرار می‏دهند و آنان طی یک روند مشکوک، کلیه مافی‏الضمیر و حرف‏دل‏های خود و شرح قرارها و ملاقات‏های خود را در آن وبلاگ‏های مخرب منتشر می‏سازند این‏جانبان - القاعده - اعلام می‏داریم به نماینده این سازمان غیرجهنمی و مسالمت‏جو که در اعماق اقیانوس آرام و نزدیک کابل اینترنت مستقر است دستور داده‏ایم سوزنی به قطر یک سانت در کابل مزبور و در قسمت مربوط به عبور اطلاعات ایران فرو کرده تا برادران ما در افغانستان به مطالب ضاله سایت‏های ایرانی به ویژه سایت بلاگفای کافر و پرشین بلاگ ملحد آلوده نشوند. بدیهی است در صورت تخطی سایر سایت‏های ایرانی از وظیفه مسلمانی‏شان، سوزن‏های به مراتب قطورتری در کابل مذکور وارد خواهد شد. سلام بر پیروان بی‏شائبه القاعده و مرگ بر سایرین.
6- رایس : گزارش البرادعی دلیل نمی شود ما برای تحریم "استدلال خیلی قوی" داریم. به گزارش خبرگزاری‏ها رایس مذکور اشاره‏ای به این استدلال قوی نکرد ولی آگاهان بنابر اخبار و سابقه قیلی احتمال می‏دهند استدلال مذکور مبتنی است بر گزارش یک عضو وفادار سازمان مجاهدین خلق که سال‏هاست از عراق خارج نشده است ولی در ازای دریافت مبلغی ناچیز اطلاعات دقیق و ذی‏قیمتی از برنامه هسته‏ای ایران در اختیار سازمان سیا قرار داده است.
7- اخبار بدون شرح کامل یا نصفه نیمه:
- ... این داوطلب نمایندگی به منظور جذب آراء مردم منطقه در دفتر خود اقلامی نظیر روغن جامد، حواله آرد، برنج و دمپایی پلاستیکی توزیع می‎کرد که اهالی در واکنش به این اقدام با پرتاب سنگ، شیشه‎های دفتر وی را شکستند.
- دبیرکل مجمع اسلامی بانوان، «ترافیک تهران» را عمده‏ترین  دلیل حضور کمرنگ شرکت‏کنندگان در همایش سراسری شاخه بانوان حزب اعتماد ملی عنوان کرد.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ٤ اسفند ۱۳۸٦