شجره‌نامه عانتونی بلر- ورسیون دویم

    یکم- آن رفرمیست اردبیلی وکیل مجلس شورا که رعایای اردبیل شرم دارند بگویند او از آن ماست و برخی گفته‎اند مال اردبیل شوروی است، والده‎اش مرحومه شده؛ رحم الله من یقرأ الفاتحه؛ لیکن عجب فوق عجب آن که هرچه صبر کرده‏اند آقا از اتازونی بیاید نیامده، آن مرحومه مغفوره، علیحده بر زمین مانده، بازماندگان چاره‏ای جز تدفین وی ندیده‏اند. از قرار مسموع فی‏الحال یک چشم آن طایفه اشک و دیگری خون است و آقا در VOA مشغول مصاحبه با «لونا خاتون شاد» بوده، هرچه لوناخاتون کات می‏دهد ایشان مشغول نطق خود است.
    دویم- از هیلاری خاتون در احدی از جلسات پروپاگاندا سؤال نموده‏اند نام رئیس‏الوزرای جدیدالحدوث بلاد روس چیست؟ گفته باشد: مدودادیوف... مدودویف؟ مد روز؟ خونه‏شون؟ خونه‏مون؟
از جناب اوبامای برنزه هم خبر می‏رسد شعار انتخاباتی محمود میرزا، رئیس الوزراء خودمان (ما می‏توانیم ) را درشت بر الواحی نوشته و بر اماکن مختلفه‏ای که میتینگ اقامه می‏شود نصب نموده، علی‏الظاهر جناب اوباما از قانون استنساخ (کپی رایت سابق) خبر ندارد. در ایطالیا هم یک چنین سرقتی رخ داده.
    سیم- راپورت رسید در انگلیز یک جنینی خلق شده است مرکب از ماده آدم و حیوان؛ معاذ الله. این که آخرش چه می‏شود به ذهن قاصر این میرزا نمی‏رسد لیکن در انترنت شایع است عانتونی بلر صدراعظم مستعفی بریطانیا سخت عقب علمای انساب می‏گردد تا از شجره‏نامه خود پرینت اخذ بنماید.
    چهارم- اعلان کردند نرخ علافی و بیکاری در میان اکابر رفته‏ها بقاعده یازده دریکصد بوده لیکن این نرخ در میان مکتب نرفته‏ها بقاعده دو در یکصد می‏باشد؛ باز هم معاذالله. هیچ بعید نیست با نشر این راپورت از فردا صبح علی‏الطلوع شوارع و میادین بلاد کبیره مشحون شود از تلامیذ جوامع علمی که دچار یأس فلسفی شده، از تحصیل سرباززده، به فکر فعلگی افتاده، به ادوات بادی‏بیلدینگ هجمه آورده تا جسم خود را متورم نموده و انظار جماعت بنّاء را به خود ملتفت نمایند؛ ذهن هم راکد ماند، ماند. بیت:


نه من ز بی‏عملی در جهان ملولم و بس
ملالت علما هم ز علم بی‏عمل است


    پنجم- گفته‏اند «اختلاف» در «ائتلاف» اصلاح‏طلبان بالا گرفته است. طبق علوم اکتسابی این میرزا، این جمله، بأی‏نحوکان جمله غلطی می‏باشد؛ چراکه در مذهب علمای لغت، «مختلف فیه» را «مؤتلف فیه» نمی‏گویند؛ به فرمایش مناطقه، اجتماع نقیضین محال است؛ به فرمایش فلاسفه، ائتلاف، امری است وجودی و اختلاف، امری است عدمی و وجود و عدم در یک شیء جمع نمی‏شود؛ لذا از آنجا که وجود اختلاف، محرز است از بیخ، ائتلافی نبوده. ملتفت شدی یا فلک کنم؟
    ششم- در جلسه تشخیص مصالح حکومیة، بعض اکابر با بعض اکابر مطایبه کرده‏اند و مجلس، از خنده آقایان لبریز شده است. از قرار مسموع، محمود میرزای رئیس‏الوزراء که در سنه ماضیه در جلسات غیبت داشته در سنه جدیده یکهو پیدایشان می‏شود و رئیس جلسه فی‏البداهه فرموده باشد: این سنه که سنه اختراع است ظهور ایشان هم از اختراعات محسوب می‏شود. (رئیس جریده فخیمه کیهان! سلام علیکم؛ جان میرزا این فقره را قلم نگیرید.)
    هفتم- جاء خبر واحد: احد من سلاطین السعودیة قصد افتتاح شبکة تلفزیونیة باللغه الفارسیة؛ بارک الله فیه. لیکن ان خاطب هذا السلطان الشریف مخاطبین ایرانیین و سعی فی انحراف تلک الرعایا عن مواضعهم یمکن ان یصیر مصیر «هخا» الذی یکون فعلاً تحت مراقبة شدیدة من جانب الاطباء الحاذقة بسبب مرض مجهول فی نواحی مخّه و حواسه و یجب ان یستعمل حبوبات ضد الهذیان و الاراجیف و مشروبات طبیّه ضد اسکیزوفرنی و المالیخولیا. تمّ.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز ٢۱ فروردین ۱۳۸٧
تگ ها :