قدغن شدن خواب از برای رفرمیست‌ها

       یکم: فی‌الحال دسته جات مختلفه پلتیکی اعم از یمین و یسار هر کدام به نحوی خیز برداشته‌اند تا به اندرون مجلس هشتم شوری جهش بنمایند. در جانب یمین، خیال‌ها از فتح راحت است و در جانب یسار هشیاری به حد اعلی رسیده تا جایی که برخی لیدرها، قهوه ترک استعمال نموده، هرگونه خواب اعم از قیلوله، چرت، سنه، نعاس و نوم را بر خود حرام نموده‌اند تا خدای نخواسته تغییری در اوضاع حاصل نشود. آن خواب معروف را که خاطر شریف‌تان هست؟


      دویم: نقل است که در اجلاس شرم‌الشیخ سر ضیافت ناهار از منوچهرمیرزا پرسیدند: چه میل می‌نمایید؟ فرموده باشد: Rice. عرض کردند: Rice هست لیکن به ته‌دیگ سوخته می‌ماند. منوچهرمیرزا اخمی کرده و فرموده باشد: نخواستیم. رحمت‌الله‌علیه.


       سیم: این سِر خاویر صولانا فی‌الحال یک چشم اشک و یک چشم خون است؛ بسکه التماس نمود اگر تعلیق دایم نمی‌نمایید لااقل تا آن هفته معلق بفرمایید؛ گفتند نمی‌شود. گفت تا دو روز دیگر؛ گفتند نمی‌شود. گفت تا امشب؛ گفتند نمی‌شود؛ لذا دپرس شده هنوز اشک می‌آید.


       چهارم: عمل یک اوستادی که سابقاً در کار رسم و نقش و جان‌بخشی به طام و جری بوده، عمری به هنر دربار خدمت صادقانه نموده و از سن تقاعد و بازنشستگی عبور نموده، « منکم من یتوفی » را جواب کرده، به « ارذل العمر » رضایت داده، نزدیک بود مجامع علمی را به آشوب بکشاند؛ لیکن طلاب جوامع علمی کظم غیظ نموده عبور کردند؛ خداوند خیرشان دهد. لازم است عده‌ای از شباب خوش‌مغز مملکت، در طریق انیمیشن بیفتند تا حاجتی به استعمال چنین اساتید معمر و فرتوتی نباشد. اساتید مذکور شایسته‌تر است این ته‌عمری را زیر اشجار باغ ملی قدم زده از هوای مطبوع پایتخت لذت ببرند. قومپانی والط دیزنی، کارتون با ابعاد ثلاثه می سازد ما به یک پدر ژپتو بسنده نموده‌ایم.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :