صدور شعر از اهالی انگلیز

            یکم: « جان میجر » صدراعظم سابق بریطانیا اعلان داشت بعد از اتمام صدارت اعظمی و برای ممانعت از دپرس شدن قصه می‌گفته و شعر می‌سروده؛ خداوند قوت‌اش دهد. معلوم نیست اگر قرار است رؤسای بریطانی بعد از ترک صدارت شعر بگویند از چه روی « عانتونی بلر » که هنوز بر صدارت است سالیانی است به شعرگفتن اشتغال و اهتمام دارد.

            دویم: بحول و قوه الهی یکی دو جریده موقوفه سابق مجدداً نشر یافتند؛ خدا را شکر. زین پس احتمال می‌رود در هر ماه، یک‌دوجین گیس‌و‌گیس‌کشی، ده فقره ارسال قندان به سمت همدیگر، بیست فقره شکواییه، دو فقره ارسال سبد گل برای اعداء به جهت تنبیه شدن آنها، ده مورد برافراشتن زیرپیراهن خونین خلیفه، پنج مورد جنگ جمل و هکذا موارد دیگر حادث شود؛ خدا به خیر کند.

            سیم: از قرار مسموع برخی گفته‌اند « هاله خاتون » که فی‌الحال موقوف شده و جواب پس می‌دهد معمّر بوده، سنّی از او گذشته و لذا « نمّامی » از او بعید است؛ حبّذا بر این استدلال! برخی هم گفته‌اند اساساً ایشان « هاله » است و از « هاله » که وجود خارجی ندارد ابعد است که نمّامی بکند؛ به‌به به این استدلال! بعض رفقای سابق هم گفته‌اند ایشان تابعیت امریکی دارد و لذا ایرانی نیست و برای ملاقات عمه بنده به بلاد طهران تشریف آورده بوده است؛ وه چه استدلالی! فی‌الحال خبر می‌رسد استدلالات همچنان در حال صدور است...

            چهارم: نیکولای صارکوزی صدراعظم جدید افرنسیه که در رقابت‌های الکسیونی قول زهد و ورع و پارسایی و غمض عین از زخارف دنیا داده بود در معیت عیال و اطفال و اقوام و اعمام و خالات از سفر چند کرور تومانی با یک فقره سفینه معظم که فقط به قاعده هزار نفر عمله دارد رجعت نمودند و فی‌الحال چند روزی هم خستگی سفر بدر می‌نمایند؛ خدا قوت دهد.

            پنجم: این اعراب بادیه، چشم دیدن یک فقره دولت شیعی در بین خودشان را نداشته، به لطایف‌الحیل قصد اسقاط دولت حاکم در بین‌النهرین را داشته، لذا در محل اهرام ثلاثه مصر و به جهت تبرک در پایین پای رامسس دویم اجتماع و قهوه و انگور مصری میل نموده کیفیت اسقاط را بررسی نمودند. دعا بفرمایید دریای نیل جملگی را در خود مغروق نماید؛ ان‌شاء‌الله.

 

 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :