حراج هدایای احمدی نژاد:خودنویس 280 میلیونی، یک میلیون فروخته شد +عکس

در دومین مرحله مزایده هدایای اهدا شده توسط مقام‌های خارجی به رئیس جمهور ارزان‌ترین مورد یک خودنویس بود. اما قیمت واقعی هدایایی فروخته شده چقدر بوده و چطور قیمت پایه آنها برای حراج تعیین شده است؟

در رسانه‌ها آمده بود که در دومین مرحله فروش خیریه هدایای رئیس جمهوری ارزان‌ترین مورد خودنویسی با برند MONT BLANC بوده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها، در این مراسم که با حضور معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در کاخ سعدآباد سالن حافظیه برگزار شد این خودنویس به مبلغ یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش رفت. این خودنویس هم جز  هدایایی بود که در 8سال گذشته توسط مقام‌های خارجی به رئیس جمهور و خانواده اش اهدا شده بودند و احمدی‌نژاد آنها را به سازمان بهزیستی هدیه کرد تا با فروش شان هزینه‌های مددجویان تحت پوشش این سازمان تامین شود.

با یک جستجوی ساده در اینترنت کافی است متوجه شوید که درباره فقط این یک قلم واقعاً چه چوب حراجی به اموال رئیس جمهور زده شده است! خودنویسی که تصویر آن در سایت بهزیستی منتشر شده سمبل فیلم عصر جدید اثر چارلی چاپلین است  که به صورت بسیار محدودی در جهان توسط شرکت مشهور MONT BLANC تولید شده است. در کل جهان از این خودنویس ۸۸ عدد تولید شده که یکی از آنها به دست رئیس جمهور ایران رسیده است. یک جستجو ساده برایتان مشخص می‌کند که قیمت پایه این خودنویس چیزی در حدود ۸۰ هزار دلار یا به  عبارتی ۲۸۰ میلیون تومان (با دلار ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی) است!

خودکارهای لوکس که برای کلکسیون‌دارها به صورت محدود (Limited) تولید می‌شوند در مشخصات و گواهینامه خود شماره‌ای دارند که سریال آنها را مشخص می‌کند و صاحب آن گواهی خاص آن را دریافت می‌کند.

سازمان بهزیستی در سایت خود برای این حراج تأکید کرده است که این خودنویس از نوع  Limited (تولید معدود) است.

در سایت فروش اینترنتی Ebay در حال حاضر یک نفر خودنویس شماره ۶ از مجموع ۸۸ خودنویس تولید شده از این مجموعه را(MONTBLANC CHARLIE CHAPLIN FOUNTAIN PEN NIB #6/88) با قیمت پایه ۸۰ هزار دلار برای فروش قرار داده است.

در خودنویس یادبود چارلی‌چاپلین طلای سفید ۱۸ عیار و الماس به کار رفته و به خاطر آنکه تنها در دست کلکسیون دارهاست قیمت آن حتی در برخی حراجی از  این هم فراتر رفته است.

/ 1 نظر / 104 بازدید
اینو شنیدی؟

سلام مهمترین عامل افزایش رتبه در گوگل تبادل لینک است به زودی پیج رنک یا همان رتبه بندی گوگل آپدیت می شود پس فرصت را از دست ندهید و به سایت ما بیایید و تبادل لینک کنید ظاهرا آپدیت رتبه ها در ماه مارس انجام می شود پس عجله کنید