بایسته‌های قمه‌زنی

    1- خب بحمدالله ثبت‌نام نامزدهای نمایندگی مجلس شورا هم به پایان رسید و برخی از پیرپاتال‌های فرسوده‌ای که نه ملی‌اند نه مذهبی - چراکه از ملی بودن فقط یک سمعک ایرانی دارند و از مذهبی بودن یک اسم تقی و حسن - هم نام‌نویسی کردند. گزارش‌ها حاکی‌ست این جماعت پیش از این، انتخابات را فرمایشی خوانده بودند اما در روزهای اخیر با تعویض سمعک و عینک ته استکانی خود نظرشان تغییر یافت و تصمیم گرفتند در انتخابات شرکت کنند حتی اگر صلاحیت‌شان احراز نشود.

     2- این سیاست بی‌پدرومادر به مداحی‌ها هم راه یافته و به زودی شاهد برگزاری یک انتخابات مستقل برای تأسیس مجلس مداحان و انتخابات هیأت مدیره و انتخاب مدیرعامل و بازرس و منشی‌های مربوطه خواهیم بود. بدیهی‌ست هدف از تشکیل چنین مجلسی که قطعاً موازی مجلس بهارستان نخواهد بود وضع قوانین کاردرست در باب سخنرانی‌های آتشین سیاسی و طرز تهیه صدای شیش‌دانگ و نحوه شورگرفتن و اظهارنظر در مورد فعالیت‌های عمرانی شهرداری و دسته‌جات سیاسی و این که کدام دسته حق دارد فعالیت کند و کدام دسته گوربه‌گور شده حق ندارد و سایر موارد مبتلابه جامعه خواهد بود. واضح و مبرهن است که پس از تشکیل این مجلس پرشور، نیازی به فعالیت قوای محترم مجریه، مقننه و خیلی محترم قضاییه نخواهد بود.

     3- امسال نیز قرار است عده‌ای از عزاداران مخلص و ناب جهت تقرب هر چه بیشتر به بارگاه حق‌تعالی و اثبات وفاداری و اخلاص و بی‌شائبه بودن عزاداری‌هایشان به طور دسته‌جمعی قمه بزنند و خود را حتی‌الامکان هلاک نمایند. در این راستا اعلام شد رعایت موارد ذیل در امر شریف قمه زنی، درجه خلوص و اعتبار آن را بالاتر خواهد برد:

 - طول هر قمه و دشنه مورد استفاده، از یک متر کوتاه‌تر نباشد. قمه های کوتاه سابق از مد افتاده و تقرب ناچیزی در پی دارد.

 - لازم است قمه‌ها دولبه باشد و هریک از لبه‌های آن با دقت و با سنگ برقی کاملاً تیز شده باشد. به قمه‌های کند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 - شمشیر از هر نوع، جایگزین مناسبی برای قمه و بلامانع است.

 - به‌هیچ‌وجه محل استعمال قمه نباید ضدعفونی گردد. در این راستا لازم است از دو هفته قبل از روز موعود، از حمام‌گرفتن به شدت پرهیز شود.

 - با واردکردن هر یک میلی‌متر جراحت به سروصورت، یک گام به بهشت نزدیک می‌شوید. بدیهی است ایراد جراحتی که منجر به فوت شود انسان را یکراست و بدون حساب و کتاب به بهشت رهنمون خواهد کرد. در این راستا با مأموران حراست بهشت مذاکراتی انجام گرفته است.

 - پس از ایراد ضرب و جرح، خونریزی نباید با هیچ وسیله‌ای بند بیاید. به یاد داشته باشید که استفاده از گازاستریل، آتش دوزخ را به همراه خواهد داشت.

 - پس از استعمال قمه، هرگونه مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها ممنوع است و ارزش کل عمل را حبط خواهد کرد. در این راستا مطالعه فتوای مفتیان مروج قمه‌زنی به‌شدت توصیه می‌گردد.

 - مبالغه در ضرب و جرح و خون‌ریزی، به‌هنگام حضور خبرنگاران خارجی به‌ویژه آبجی کریستین امان‌پور ضروری‌ست. در این راستا گرفتن فیلم توسط خود عزاداران و منتشرکردن آن در سایت یوتیوب به منزله باقیات‌الصالحاتی برای عزاداران خواهد بود.

  - حتی‌الامکان موهای سر از بیخ کوتاه شود تا مردم نتیجه عمل را بهتر ببینند. در این مورد بالخصوص ریا اساساً بی‌معناست و برای مشهود بودن بیشتر، پایین‌آوردن سر هنگام سلام علیک لازم است.

     4- به گزارش خبرگزاری‌ها دوباره دارند در انتخابات امریکا تقلب می‌کنند و آرای اوبامای سیاه پوست کنیایی‌الاصل مخالف بوش را به حساب هیلاری کلینتون ( هووی مونیکای ذلیل مرده ) گذاشته‌اند. آگاهان می‌گویند تقلب در انتخابات امریکا که از زمان بوش آغاز شد اکنون به یک سنت تبدیل شده و می‌رود که صورت قانونی به خود بگیرد. در این راستا احتمال می‌رود جرج بوش، طرحی را برای قانونی کردن تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان ارائه کند و برای تصویب هر چه زودتر دم سناتورهای سنا را هم ببیند.

     5- بخشی از علل جدایی نیکولای سارکوزی رییس جمهور سربه‌هوای فرانسه از همسرش توسط همسر سابق وی تشریح شد. وی با آرزوی نفله‌شدن برای شوهر سابقش وی را خسیس و هوس‌ران خواند که هیچ توجهی به بچه‌هایش ندارد. آگاهان می‌گویند اینها رو که می‌دونستیم چیز جدیدی نبود؟

/ 8 نظر / 5 بازدید
کرانه

سلام متن قشنگی بود بعد از آن افتضاحی که در امتحان امروز بر معدل و آبروی خود زديم و البته اعصاب کمی آمديم سر به دوستان بزنيم و ديديمی که شما هنوز در دهه ی ۸۰ به سر می بريد هر چند بر دلمان رنجه رفت اما احساس نشاطی که از اين سياهه به ما القا شد بسی شيرين بود که قلم فرسايی شما را حتی به نيت برنا خبر هم نا ديده و همينطور در شادی به سر می بريم . برنا بمانيد تا ابد يا حق

مهدی موسوی ميرکلائی

لطفاً بگوييد برف بيشتري بيايد . اصلاً كره ي زمين را توده ي عظيمي از برف فرا بگيرد . وقتي قرار باشد بچرخد با اين چيز ها كه نمي ايستد . اصلاً بايستد هم فرقي نمي كند . پس به زمين بگوييد از چرخش بايستد. بلاگ ترانه ي ما به روز شد . اين پست : چند شعر ‏‏، يك خبر (فراخوان) ‏، چند لينك ، يك ترك از ترانه هاي خودم به همراه موزيك براي دانلود. منتظر حضور گرمتان هستم . با تشكر مهدي موسوي

پيچک سر به هوا

خدا حفظ تان کند اين جا را که هر از گاه می خوانم تو گويی راحت الحلقوم است... . . . . . . . در پناه حق نو به نو بجوشيد الهی

مهدی موسوی ميرکلائی

لطفاً بگوييد برف بیشتری بیاید . اصلاً كره ي زمين را توده ي عظيمي از برف فرا بگيرد . وقتي قرار باشد بچرخد با اين چيز ها كه نمي ايستد . اصلاً بايستد هم فرقي نمي كند . پس به زمين بگوييد از چرخش بايستد. سلام دوست عزيز بلاگ ترانه ي ما به روز شد . اين پست : چند شعر ‏‏، يك خبر (فراخوان) ‏، چند لينك ، يك ترك از ترانه هاي خودم به همراه موزيك براي دانلود. منتظر حضور گرمتان هستم . با تشكر مهدي موسوي

سفير

اما اين ملی مذهبی ها که شما گفتی از مسئولين مملکت هم ملی ترند هم مذهبی تر !!

سلام مطالب جالبی نوشتيد تقاضای لينک دارم . اگر موافق هستيد. با تشکر آسمان

محمد علی

سلام اول؛ حد اقل یکی دی میان لحنتان را عوض کنید. بابا ما راپورت می خواهیم !!! دوم؛ از شما رسما برای یک بازی وبلاگی دعوت می شود. توضیحات اینحا : http://palakhmun.blogfa.com/post-64.aspx/ سوم؛ آن شخصیت تاریخی بند اول را خیلی خوب توصیف کرده اید !! چهار؛ مردید این بار غلط املایی بگیرید از این پست !!!

مهدی

اين قصه سر دراز دارد؛ باور بفرمائيد؛ به جان خودم!