کنسرت مخلوط

۱-  استاد محمدرضا شجریان: بعد از عمل جراحی در سلامت کامل به‏سر می‏برم.

آگاهان می‏گویند این که در اختتامیه جشنواره فیلم فجر یک گروه مخلوط پاپ و سنتی با چاشنی سس خردل محسن نامجو، چنان کنسرت فاخری  در دستگاه شور با گام ماژور! نواخت که حاضران دچار سوء هاضمه شدند و شهیدی‏فر مجری هم که قبلاً خبر از اجرای موسیقی خیلی اصیل ایرانی داده بود خجالت‏زده و شرمنده گفت که بالاخره با سیتی‏سایزر و گیتار هم گاهی می‏شود موسیقی در دستگاه ایرانی نواخت، علتش این بوده که استاد شجریان در بستر بیماری به سر می‏برده‏اند وگرنه کسی جرأت نمی‏کرد این چنین به ساحت موسیقی ایرانی جسارت کند. علت این که مقام عالی وزارت، ۲۰ دقیقه آخر مراسم تشریف آوردند هم هنوز بر آگاهان معلوم نشده است.

۲-  دانشجویان ترکیه با حجاب اسلامی به دانشگاه رفتند. بنا بر گزارش‏‏ها با تصویب قانون لغو ممنوعیت حجاب در مجلس ترکیه، دهان لاییک‏های آن‏جا در حال صاف شدن است به نحوی که می‏توان یک آزادراه به صافی و صیقلیت آزادراه قم - کاشان بر سطح دهان لاییک‏های مذکور احداث کرد و از آن‏جا که این آزادراه هزینه‏ای ندارد می‏توان شش تا عوارضی هم در ابتدا و انتهای آن احداث نکرد. ۳-  هشدار به متروی تهران. به گزارش خبرنگار ما دانشجویان دانشگاه‏های تهران، به متروی این شهر اولتیماتوم دادند که تصاویر ۲۰ پسرک لوده‏ای که با وجود کمبود جا همه در یک رنوی ۵۸ چپیده‏اند و به خیال خود برای شرکت « نستله » تبلیغ می‏کنند را از دیوارهای مترو حذف نموده و خمیر کنند. دانشجویان می‏گویند « نستله » یک کمپانی تغذیه بین‏المللی است که اکنون در یک‏صد کشور دنیا ۳۵۰ شعبه رسمی دارد و محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی‏میت و … از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است. شرکت مزبور به عنوان یکی از بزرگ‏ترین شرکت‌های تأمین‏کننده اقتصاد اسرائیل شناخته می‌شود و در حالی‏که ورود کالاهای این شرکت به ممالک عربی توسط اتحادیه عرب تحریم شده است، نستله در ایران سال‌هاست که فعالیت می‌کند و حتی در ایران (نزدیکی شهر قزوین) کارخانه‌ای نیز دایر کرده است! آگاهان ادعا می‏کنند اخیراً رابطه بین نوع تبلیغات این شرکت و احداث کارخانه نستله در نزدیکی قزوین را کشف کرده‏اند. ۴-  سرباز آمریکایی در افغانستان به اسلام گروید. بعید نیست سرباز امریکایی مذکور، اسلام خود را از برادران مستحکم‏العقیده طالبان اخذ نموده باشد؛ تقبل الله منه و حشره مع اولیائه.

 ۵-  پرندگان سخن‌گو، هم‌صحبت جدید کودکان غربی تنها و مرفه. با توجه کافی به این خبر به نظر می‏رسد فیلم « تنها در خانه ۴» هم در راه ویدیوکلوپ‏ها باشد؛ با این مضمون که خانواده مک‏کالی‏‏کالکین - که حالا بیست و چند سال دارد - پس از جاگذاشتن او در خانه و رفتن به مسافرت، موجبات شادی و فرح وی را فراهم خواهند آورد و « مک » به کمک یک طوطی سخن‏گو، حالی از دزدان متعرض به خانه خواهد گرفت که هیچ دزدی نه دیده نه تو قصه‏ها شنفته. (با استفاده آزاد از شعر مشعشع و درخشان « معجزه سبز » سروده شاعر شهیر سهیل محمودی؛ اون جا که می‌فرماید: با تو یه معجزه سبز داره اتفاق میافته که کسی اونو نه دیده نه تو قصه‏ها شنفته!) ضمناً معلوم نیست چند تا کیسه برای این « تنها در خانه » دوخته‏اند که تا حالا سه تا فیلم با یک موضوع و با همان کاراکترها تولید شده و به گزارش خبرنگار ما چهارمی‏اش هم در راه است.

۶-  سینمای ایران برای اولین بار با «مجید مجیدی» به عربستان رفت؛ خدا به خیر کنه و مجید مجیدی لطیف، در سرزمین عرب‏ها به سرنوشت سارا در داستان معروف و فولکلوریک « سارا در سرزمین دایناسورها » دچار نشه و آن سفرکرده که صدقافله دل همره اوست هرکجا هست خدایا به سلامت برش گردون.

7-  در پی شلیک تهدیدات چاوز به سوی آمریکا قیمت جهانی نفت افزایش یافت؛ از آقای چاوز سرخ‏پوش - منظور عالی‏جناب سرخ پوش نیست - خواهش داریم تهدیدات خود را هرچه سهمگین‏تر به سمت آمریکای گور به گور شده شلیک بفرمایند و در صورت کمبود تجهیزات شلیک، بگویند الساعه در اختیارشان قرار خواهد گرفت. این کار به نفع همه کشورهای صادرکننده نفت من جمله ایران خواهد بود که بوی نفت هنوز از سفره‏شان استشمام نمی‏شود و امید است با قیمت ۱۰۰ دلاری کم‏کم استشمام شود.

/ 5 نظر / 86 بازدید
کرانه

خیلی قشنگ بود باز مثل همیشه هم اخبار نشنفته یمان را شنفتیم و هم تحلیلش را خواندیم . عالی بود. کرانه هم بعد از قرنها به روز شد سر بزنید. خوشحال می شیم.

کرانه

سلام یادم رفت سلام .

باران میبارد نسیم میوزد و گاهی خورشید سرک میکشد.... اپم. میایی دیگه؟

سيد ياسر

سلام ميرزا وقت نداشتم مطلبتو بخونم هفته بعد امتحان داريم. فردا ان شاءالله عازم مشهديم. خيلي دوست دارم. به "دوستان" سلام برسون. شديد محتاج دعائيم. از 5 اسفند به اميد خدا در جوار دوستان خواهيم بود. نماز اول وقت يادت نره! امروز فكر كنم اول وقت نخوندي