83 درصد ایرانیان: انتخابات آزاد و عادلانه بود

    در آستانه سفر دکتر احمدی‌نژاد، ‌رئیس جمهور به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان ملل، مؤسسه پژوهشی پیپا PIPA (Program on International Policy Attitudes) امریکا در ایران در قالب یک نظرسنجی به بررسی دیدگاه مردم کشورمان در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پرداخته است.
در این پژوهش دیدگاه­های مردم ایران درباره مسائل مختلف جمع‌آوری شده و نتایج این پژوهش در اولین ساعات روز یکشنبه29 شهریورماه بر روی سایت این مؤسسه قرار گرفته است. این پژوهش در مجموع دربرگیرنده مباحث جالب توجهی درباره مسائل ایران است که عملیات اجرایی آن از طریق یک مؤسسه نظرسنجی از خارج ایران انجام شده است. این نظرسنجی با جامعه آماری جمعیت شهری و روستایی ایران و با ضریب خطای 3 درصد و با روش تلفنی به کمک کامپیوتر انجام گرفته است.
این تحقیق دربرگیرنده مباحثی همچون انتخابات در ایران و بررسی موردی انتخابات ریاست جمهوری دهم، بررسی میزان اعتماد به نهادها و دستگاه­ها در ایران، عملکرد امریکا در جهان و نحوه تعامل ایران با آن، مقایسه وضعیت ایران با 4 سال گذشته در موارد مختلف، مسئله آزادی‌های اجتماعی در ایران و مسائلی از این دست می­باشد.
پیوست‌های منتشر شده تحقیق در پایگاه اینترنتی مؤسسه افکار عمومی جهان (WorldPublicOpinion.org) نشان می‌دهد که امریکا در اتخاذ مواضع خود در قبال انتخابات ایران و بویژه درک درست نگاه اکثریت مردم به مسائل مختلف منطبق بر واقعیات و داده‌های پژوهش عمل نکرده است.
براساس نتایج این نظرسنجی، رئیس جمهور در میان نهادهای ایرانی مورد اعتمادترین نهاد شناخته شده و در این میان 81 درصد شهروندان ایرانی، دکتر احمدی‌نژاد را در گفته‌های خود با مردم صادق دانسته‌اند. موضوع انتخابات اخیر ایران یکی از بخش‌های ویژه این نظرسنجی بوده که در طی آن 83 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی تأکید کرده‌اند که انتخابات 22 خرداد، آزاد و عادلانه بوده است و همین تعداد از شرکت‌کنندگان هم گفته‌اند به نتایج انتخابات اعتماد دارند.

/ 6 نظر / 61 بازدید
کوچک

پس فارسی هم بلدید!!!! میرزا امروز ی [نیشخند]شدی بهروزم...به روزم

احسان آهنی

سلام و عرض ارادت خدمت میرزا غرض اینکه بگم باباجان اینها خودشان بهتر از هرکس دیگری واقعیت را میدانند لیکن این سیاه بازیا واسه ماس که گولمون بزنن و درگیرمون کنن تا این وسط از آب خون آلود خاک بگیرن یا علی

یه خس و خاشاک

هه هه

ما بالاخره نفهمیدیم که اگه آمریکاییها حرف معنی داری بزنن خوبه یا نه؟ اگه از نظر سنجی در مورد صحت انتخابات بزنن خوبه؟ ولی اگه بگن داریم بمب میسازیم بده؟ اگه از اصلاحات چیزی بگن میگید ببین حامیه اصلاحات آمریکاییها هستن! ولی اگه از اینوریها چیزی بگین میگید اعتراف کردن که....... به قول قدیمیها مرگ خ.به ولی برای همسایه!!