لزوم عذرخواهی فوری کیهان+ توضیح کیهان به رسانه ها

کیهان کاریکاتور در آخرین شماره خود کاریکاتور ذیل را منتشر کرده که لازم است فوراً ضمن عذرخواهی، کاریکاتوریست آن را به دادگاه معرفی و خود اقدام به تعطیل آن نشریه کند. (آخربن خبر ابن که کیهان از تعطیلی کیهان کاریکاتور خبر داده و از سوء استفاده بیشتر رسانه هایی که در کمین انتقام از آن بودند جلوگیری کرد.)

/ 3 نظر / 75 بازدید
مخمد رضا

آری همه ما می‌دانیم در زمانه فراموشی لاله‌های سرخ تکلیفی بر ماست تا در تاریکی لحظات از آنان بهره‌ای گرفته و توشه ذهنمان کنیم و از این طریق زندگیمان را رنگی خدایی و آسمانی ببخشیم رنگی که اکنون سرخی آن بیش از هر زمانی احساس می‌شود زمانی که دشمنان امروز به طرق دیگری سعی بر تحمیل هجمه‌های خود بر ما هستند و ما نیازمند آنیم که شهدا را چراغ محفلمان کنیم و از نور آسمانی آنها بهره‌مند شویم.

...

"هر چند موضوع آن انتقاد به "مدگرایی" و دور شدن جوامع از داشته های سنتی و ملی خود بوده است ولی کج سلیقگی در انتخاب سوژه آن به گونه ای است که بعید نیست در برخی از برداشت ها، حضور حضرت یوسف (ع) را در محفلی که زلیخا با شرکت زنان مصر ترتیب داده بود، به ذهن متبادر کند. در این کاریکاتور هیچ نام یا اشاره ای به آن پیامبر بزرگوار نیامده است و پوشش زنان نیز برگرفته از پوشش سنتی و متداول دوران قاجاریه، یعنی سرآغاز ورود مدرنیته به کشورمان است. اما از آنجا که احتمال برداشت سوء یاد شده نیز وجود دارد موسسه کیهان ضمن پوزش از این خطای ناخواسته ، آمادگی خود را برای پذیرش هر نوع برخورد قانونی از سوی مراکز و مراجع ذیربط اعلام داشته و تاکید می کند که این گونه نظارت ها را برای حفظ فضای رسانه ای میهن اسلامی ضروری و در خور استقبال نیز می داند. .." --------------------- این متن از شمال نیوز هست! به نظر شما سو برداشته؟! میوه که دست زنان قجری هست! اونم که چاقو اونم خون اونم تالار شاید به شکل صلیب... اسم show هم که zoleykha fashion show من که نمی تونم بگم اونی که شو می ده کیه...حالا به این می گن سو برداشت!!! واقعا ک

دد

یوسف نه از حیا به زلیخا نظر نداشت بیچاره تا به حال زلیخا ندیده بود