خانهٔ کتاب اشا تعطیل شد

سایت خانه کتاب اشا در مطلبی تحت عنوان تراژدی نان و کتاب ، خبر از عدم بروز رسانی این سایت داده و به این نکته که دلیلِ این واقعه «بی‌پولی» است اشاره دارد.
در این پست آمده است :
خانهٔ کتابِ اشا دیگر به‌روز نمی‌شود.
یادآوریِ این نکته که دلیلِ این واقعه «بی‌پولی» است، قطعاً به شما یا اهالیِ خانهٔ کتاب اشا کمکی نمی‌کند. حتی بارِ رویِ دوشِ این اهالی را سبک نمی‌کند. در تراژدیِ رویاروییِ نان و کتاب، برنده نان‌خواهی است!
لازم است یادآوری کنیم که اشا، طی حدودِ پنج سال فعالیتِ خود، فقط حدود دو ماه از حمایتِ مادیِ ارگانی فرهنگی بهره برد. (حدوداً سه و سه دهم درصدِ کل حیاتش).
از این پس، با قول و قرارِ هیچ بنی بشری دوباره به چاه نخواهیم افتاد و به وعده‌هایِ دروغین دل نخواهیم بست.
اشا یک مجلسِ دور همی، یک خاله‌بازیِ ادبی، یک تفریحِ دانشجویی یا یک بنگاهِ کاسبی نبود. ما در اشا، برایِ کتاب و کتابخوانی حرف داشتیم و تاجایی که توانستیم، حرف‌ها را بیان کردیم. بهترین قاضی، دربارهٔ بندگان قضاوت می‌کند.
ما برایِ فرهنگِ ایران، اشا را ساختیم. ان‌شاءالله کوتاهی نکرده باشیم.
در بخش معرفی اشا آمده است :
خانهٔ کتابِ اشا یک مجلهٔ آنلاین دربارهٔ کتابِ و کتاب‌خوانی است.
این مجلهٔ آنلاین، مستقل است و از هیچ ارگانِ سیاسی، مذهبی، فرهنگی یا اقتصادی الگویِ فکری نمی‌گیرد. این رسانه، هیچ گرایش فرقه‌ای یا سیاسی ندارد.
فهرست حامیان مالی و معنویِ خانهٔ کتابِ اشا در صفحهٔ «حامیان» آمده است.
خانهٔ کتابِ اشا به دنبالِ ترویجِ فرهنگِ مطالعهٔ مفید، از طریقِ تبلیغ و اطلاع‌رسانیِ صادقانه است.
یک تحریریهٔ ثابت اغلبِ مطالبِ این مجله را تولید می‌کنند. در عینِ حال، اعضایِ آزادِ اشا می‌توانند در بخش‌هایِ مخصوصِ به خود، از کتاب‌ها بنویسند و بگویند.
تحریریهٔ ثابتِ این مجلهٔ آنلاین، اعتقادات و دیدگاه‌هایِ خود را دارد؛ اما به دنبالِ محدود کردنِ نظراتِ دیگر نیست. ما به فضایِ آزادِ رسانهٔ اینترنت اعتقاد داریم.
خانهٔ کتابِ اشا به دنبالِ فراهم آوردنِ فضایِ تعاملی با مخاطبانِ خود است. اهالیِ این خانه، مصمم‌اند تا همهٔ نظرات و دیدگاه‌ها را به شرطِ توهین‌آمیز نبودن به افراد یا افکار، در معرضِ دیدِ مخاطبان قرار دهند. بنابراین، هر کس می‌تواند نظراتش دربارهٔ کتاب و کتابخوانی را از طریقِ خانهٔ کتاب اشا با دیگران به اشتراک بگذارد.

/ 2 نظر / 67 بازدید
مهدی

خیلی وب زیبایی داشتید واقعا از وب شما خوشم اومد.امیدوارم در پناه حق سالم و سلامت باشید. خوش حال میشم به وب منم سر بزنید.[گل][گل][گل]

علی تنکابنی

نظر سنجی در مورد رییس جمهور بعدی جمهوری اسلامی ایران در وبلاگ جبهه http://shahadat4.blogfa.com [گل][گل][گل]