وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای لغو تحریم تسلیحاتی سوریه به توافق نرسیدند

بی بی سی: وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بعد از دو روز مذاکره هنوزنتوانسته‌اند بر سر لغو تحریم ارسال اسلحه به سوریه، به توافق برسند.

تحریم ارسال اسلحه آخر ماه مه به پایان می رسد و اگر تا آن تاریخ توافقی بین وزرای خارجه این اتحادیه حاصل نشود، فرانسه و بریتانیا که خواهان لغو تحریم‌ها هستند، منزوی خواهند شد.

بریتانیا و فرانسه از این بابت نگرانند که اگر برای شورشیان سوریه اسلحه ارسال نشود نتایج ناگواری ببار خواهد آمد.

اما کارل بیلد وزیر خارجه سوئد گفته است برای ارسال اسلحه به سوریه که هم اکنون نیز سلاح زیادی در آن یافت می شود، به سختی می شود کشوری مشتاق یافت.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اظهار داشت که چون دو کشور خواهان لغو این تحریم هستند، دلیل نمی شود که همه از آنها پیروی کنند.

در همین حال بنا به گزارش های رسیده از سوریه، شورشیان یک پایگاه هوایی را پس از دوهفته جنگ تصرف کرده اند.

فعالان مخالف دولت یک فیلم ویدیویی از یک جسد تکه پاره شده را به نمایش گذاشته اند که به ادعای آنان متعلق به فرمانده این پایگاه ژنرال محمود درویش است. گزارش های مربوط به تصرف پایگاه ۳۸ که مشرف به جاده دمشق- امان پایتخت اردن است، هنوز مستقلا مورد تایید قرار نگرفته است.

/ 1 نظر / 20 بازدید
باران

سلام اوضاع سوریه نگران کننده س مخصوصا که حالا با اسرائیلیهای ملعون هم در مرز اردن درگیریهایی دارند کلی تسلیحات نظامی دست یک مشت آدمهای بی شعور و بی مغز داده اند که فقط عشق کشتارند. اما خیلی سنگین است که در چنین شرایطی در داخل کشور یک عده برای حداکثر 4 سال ریاست جمهورییکدیگر را مورد تهاجم بداخلاقیها قرار داده اند. از طرف دیگر یک عده بهار را بهانه کرده اند که تبلیغات انتخاباتیشان را به بهانه آن به خورد ملت بدهند. نگرانی همه جانبه است. خدا عاقبت به خیرمان کند.