ابعاد و اعماق اختلاس

۳: برادر، عامل اصلی بزرگترین اختلاس تاریخ بانکداری ایران هستند. آنها مه آفرید، مهرگان و مرداویج امیرخسروی معرفی شده اند.

۴: کارخانه بزرگ دولتی که این برادران "با ارائه صورتهای مالی که برخی از آنها غیرواقعی است،" از سازمان خصوصی‌سازی خریدند.

۲۲: درصد، میزان سودی که بانک ملی جزیره کیش بابت خرید دیون شرکت امیرمنصور آریا مطالبه کرده بود. میزان سود مصوب بانک مرکزی برای خرید دیون، ۱۶ درصد است.

۴۵: دقیقه، مدت زمان به فروش رفتن سهام بانک آریا (از ساعت ۶ تا ۶:۴۵ صبح) وابسته به گروه امیرمنصور آریا.

۵۰: میلیون تومان، سرمایه اولیه شرکت توسعه سرمایه گذاری امیرمنصور آریا هنگام تاسیس در سال ۱۳۸۳

۷۱: میلیارد تومان، مبلغ بدهی درج شده در ترازنامه گروه ملی صنعتی فولاد در سال ۱۳۸۹ (بدهی واقعی تنها برای اعتبارات اسنادی ۱۴۸۰ میلیارد تومان بوده است.)

۱۳۸: فقره، اعتبار اسنادی داخلی-ریالی که گروه امیرمنصور آریا با بانک صادرات شعبه ملی گروه اهواز "تبانی" کرده است. تنها ۳۳ فقره آن به ارزش ۶۳۱ میلیارد تومان ثبت شده است.

۴۰۴: میلیارد تومان، ارزش کل وثیقه هایی که این گروه در قبال تعهدات ۲۰۱۴ میلیارد تومانی خرید گروه ملی صنعتی فولاد به بانک داده است.

۴۷۹: میلیارد تومان، مبلغ خرید دیون شرکت امیرمنصور آریا توسط بانک سامان. کل سرمایه این بانک ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

۵۰۰: میلیون تومان، سرمایه شرکت امیرمنصور آریا در اواخر سال ۱۳۸۹

۷۶۱: میلیارد تومان، مبلغ دیون شرکت فولادفام اسپادانا (از زیر مجموعه های گروه آریا) که به بانک ملی کیش فروخته شد. این مبلغ ۳۴ برابر کل سرمایه این شرکت بوده، حال آن که طبق مقررات، مجموع تسهیلات و اعتبارات بانکی به شرکتها نباید بیشتر از ده برابر سرمایه ثبتی آنها باشد.

۱۸۰۵: میلیارد تومان، مبلغ تسویه نشده اعتبارات اسنادی شرکت امیرمنصور آریا

۲۱۹۹: میلیارد تومان، مبلغ خرید دیون شرکت امیرمنصور آریا توسط بانک ملی شعبه کیش

۲۸۴۵: میلیارد تومان، مبلغ کل تبانی این شرکت با بانک صادرات اهواز

/ 11 نظر / 57 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دیده بان

سلام. مطالب و اعدا شگفت انگیزی بود در این باب باید کتاب نوشت. خدا قوت. رصد جدیدی در همین راستا به دیوار سنگرمون چسبوندیم و منتظر نگاه و نظر شما هستیم. یا حق اللهم احفظ و انصر سیدنا و امامنا الخامنه ای(روحی فداه)

amir

دانلود نرم افزارهاي روز -بازي براي موبايل-نرم افزار موبايل-مقالات اموزشي-انواع اسكريپتهاي رايگان-تبليغات رايگان آيا از دانلود اسكريپت ها و نرم افزارهاي بدردنخور و كده شده و غيرقابل نصب خسته شده ايد. متاسفانه بعضي از سايتها هر نرم افزار يا اسكريپت كد شده و خراب گير آوردند فورا براي دانلود مي گذارند تنها براي افزايش ترافيك خود بدون اينكه به فكر كاربران خود باشند .آنها به اين نكته توجه نمي كنند كه كاربران براي دانلود يك نرم افزار بايد وقت بگذارند هزينه صرف كنند و تازه با اين اينترنت كم سرعت ايران دانلود يك نرم افزار واقعا عذاب آور است.ما هر نرم افزار و اسكريپتي را براي دانلود نخواهيم گذاشت تا اطمينان حاصل نكنيم كه آن نرم افزار يا اسكريپت سالم و به دردبخور است در سايت قرار نخواهيم داد.اگر شما هم اين ايده را مي پسنديد ونرم افزار يا اسكرپت خوبي داريد و مي خواهيد آنرا براي استفاده ديگر هموطنان بگذاريد حتما به وبسايت ما سربزنيد و با عضويت در سايت مطالب مفيد ، مقالات آموزشي اسكريپت و نرم افزار هاي مفيدخود را در اختيار عموم قرار بدهيد. باتشكر .

اکبری

سلام اگه دوست داشتین بیاین به سوالا جواب بدین ممنون میشم و خوشحاااااااااااااااال[نیشخند]

اکبری

چرا احساس میکنید!!!؟؟؟ مطمئن باشید که خانومم[لبخند] شاید پروفایلمو نخوندید هنوز[نیشخند]

سمیرا

به نام خدا سلام. با احترام دعوتید به وبلاگ هنری ادبی جمله موفق باشید یا حق

عالم آدم ها

نگرشي به كربلا با چشم عقل و عاطفه ***************************** با چه چشمي كربلا را بنگريم؟ حداقل حرف ما اين است كه نگرش به كربلا نياز به چشمِ «عقل» و «عاطفه» دارد. افرادي كه صرفاً با چشم عاطفه، حادثه كربلا را مدّنظر قرار داده‌اند، از ابعاد مهمّي از كربلا محروم مانده‌اند، و كساني هم كه فقط با عقل صرف و خشك رياضي‌گونه، خواستند واقعة كربلا را تحليل كنند و از آن شراب طهور ِعاطفة مافوق عقل در تحليل خودْ بهره‌اي نداشتند، كربلا را نيافتند.

سمیرا

به نام خدا سلام دوست خوبم. با احترام دعوتید به وبلاگ جمله(دوسوی هنرسابق) ازدیداردوباره تون خیلی خیلی خوشحال می شم. برقرارباشید http://samira6797.blogfa.com/ یا حق

م.ایزدی

ممنون. به قول معروف روی تیغ میدوید ... موفق باشید

داداشی

میرزای عزیز سلام [گل][گل][گل] مدتی بود نمی تونستم خدمت برسم [خجالت] در مورد این اختلاس حلقه گم شده ای وجود دارد و آن مدیر عامل وقت این شرکت یعنی مهندس عبدالرضا رسولی است که با ایجاد بستر و راهنمایی برادران خسروی به ایجاد این اختلاس پرداخته است . به نظر بسیاری از آگاهان امر اولین جرقه های اختلاس از سوی ایشان بوده و در اصل از مدتها پیش از واگذاری گروه ملی صنعتی فولاد به بخش خصوصی با تخلفات متعدد سعی در زیانده نشان دادن شرکت داشته و با اعلام زیان به دولت ؛ دولت را به واگذاری ترغیب و برادران خسروی را با قول مساعد ترغیب به خرید شرکت نموده که در این میان نیم درصد از کل محصولات شرکت را به خود اختصاص داده و توانسته خریدهای نجومی برای خود و خانواده اش اتجام دهد . خرید جواهری به ارزش شش میلیارد تومان و یا آپارتمان ششصد متری در تهران به ارزش دومیلیارد و چهرصد میلیوت تومان . . . از اعتماد به نفس بالای این مدیر عامل همین بس که در نشستی خصوصی بدون واسته شنیدم که ( من به تمامی مدیران این استان خدمت کرده ام ؟؟؟ و امکان ندارد کسی بتواند با من برخوردی داشته باشد .) بله من هم قبول دارم غ راست می گوید ؛ به چند