سفرنامه طنز حج

1- ساخت رگ و خون مصنوعی توسط پژوهش‏گران ایرانی؛ آگاهان می‏گویند شبیه‏سازی که کردید سلول‏های چه میدونم بنیادین که ساختید؛ جنین را که دستکاری کردید؛ حالا خون و رگ هم ساختید خب - زبونم لال- بزنید تو گوش خلقت دیگه؛ بسازید یه آدم ببینیم چه شکلی میشه؟
2-  رابطه تنگاتنگ آل‏سعود با انگلیسی‏ها به روایت تصویر؛ البته در این تصاویر برخی روابط تنگاتنگ را نشان نداده‏اند چون خوبیت نداشته. مثل رابطه تنگاتنگ بلر با شیوخ وزین و برجسته سعودی و هکذا و هلمّ جرّاً و قس علیهذا یعنی نه میشه گفت نه نشون داد؛ پناه بر خدا.
3- کارلا برونی: تا آخر عمر همسر سارکوزی باقی می‌مانم. برخی کارشناسان می‏گویند کمی صبر کنید تا آخر پاییز ببینیم اگه جناب سارکوزی دوباره عاشق نشد و چشمش یک مانکن جدیدتری رو نگرفت و تنهایی به سفر خارجه نرفت و کلی اونجا نموند و بعد خبرش رو نیاوردند که بله رفته اونجا رو هم به هم ریخته و عاشق بازیگرای اونجا شده و مملکت اونجا رو به هم ریخته و هزار جور افسانه عشقی ازش درنیومد اون‏وقت بگویید که تا آخر عمر با نیکولا نگو بلا بگو زندگی خواهید کرد؛ حالا کمی زوده.
4-  برخی کتب‌ درسی از سال آینده با CD به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. مطلعین می‏گویند: خدا به خیر کند؛ چراکه همین حالاش، دانش‏آموزان و آینده‏سازان مملکت، روزانه هشت ساعت پای کامپیوتر گیم می‏زنند، شش ساعت چت، چهار ساعت فیلم اکشن ملاحظات می نمایند و فقط مونده که دروس مدرسه هم با سی دی به آنها عرضه شود.این دسته از مطلعین اضافه می‏کنند: نتیجه این خواهد شد که یک دانش‏آموز ایرانیِ آپ تو دیت از شدت فرهیختگیِ دیجیتالی - الکترونیکی، با چشمانی ایده‏آل و تیزبین و توان حرکتی معادل چهار اسب بخار و اندامی بادی بیلدینگ و ذهنی مشعشع و اعصابی آرام در پایان ترم تحصیلی مبدل به سوپرمن عنکبوتی ماتریکسی قاطی پاتی‏ای خواهد شد که پس از خدمت شایان تقدیر به مملکت، از شدت خستگی پا از عرصه وجود برخواهد کشید و با یک رشته عنکبوتی اسپایدر منی به جهان دیگری خواهد پرید.
5- جشن تولد پاپ در کاخ سفید. خبرها حاکی‏ست بوش کوچک یک کیک بزرگ صد پوندی هفت طبقه به این جشن هدیه کرد و پس از آن که پاپ مذکور در کیک مذکورتر فوت نمود و آن را متبرک کرد بین حاضران تقسیم شد. پاپ که یک مقام معنوی‏ست و اصولاً باید زاهدانه زیست کند از این کیک نخورد اما کادوهایش را شخصاً باز کرد و گاهی از فرط خوشحالی کارهایی کرد که خلاف شأن پاپیش بود اما قبل از آن که پدر و پسر و روح‏القدس او را بازخواست کنند استغفار کرد. آخرین خبرها حاکی‏ست ده میلیون دلار خرج این جشن شده که بخشی از آن به صورت کاملاً داوطلبانه از پول نفت کشوری که در آن بچه‏های خردسال از سوء تغذیه می‏میرند - یعنی عراق - تأمین شده است. 
6- آمریکا به ایران: لطفاً مذاکره را قطع‌ نکنید؛ خواهشاً بگذارید باب مذاکره مفتوح بماند؛ عماد مغنیه را ما نکشتیم؛ ما به مذاکره - به طور فورس ماژور -احتیاج داریم؛ حالا گیریم که ما تحریم هم کردیم دلیلی بر قطع مذاکره نمی شود که؛ گیریم که رایس و بوش برای تشکیل جبهه ضد ایرانی در منطقه خاورمیانه به آنجا سفر کردند خب در حرف را نبندید؛ گیریم که دولت قانونی حماس را ما از فلسطین خلع ید کردیم خب گفت و گوی تمدن‏ها بکنید؛ خوبیت ندارد. ما دلمان می‏خواهد با شما حرف بزنیم؛ ما عاطفه‏مان خشکیده و به یک مشت شرقی بااحساس احتیاج داریم تا عاطفه و مهربانی را در یک پروسه دموکراتیک بهمان بیاموزند.
7- یکی از سایت‏های کمی تا قسمتی تابنده برای نوشته‏ای که نام آن را سفرنامه حج گذاشته تیتر زده: به شیطان سنگ بزنی، درازتر می‌شود. منظورش این بوده که هر چه به جمرات سه‏گانه سنگ می‏زنیم سعودی دیوار جمرات را بالاتر می برد تا زائران بیشتری بتوانند به شیطان سنگ بزنند. به نظر می‏رسد این سفرنامه طنز حج که دارای مشاهدات و تجربیات کاملاً زمینی و غیرروحانی نویسنده و اولین نمونه در نوع خود است دارای مطالب دیگری از این دست باشد:
- هرچه خانه خدا را ماچ می‏کنی شرطه ها عصبانی‏تر می‏شوند.
- هرچه خلفا را لعن می‏کنی سعودی‏ها خشن‏تر می‏شوند.
- هرچه موز حجاز را می‏خوری بیشتر بیرون می‏روی.
- هرچه سرت را می‏تراشی بیشتر خون می‏آید.
- هرچه در مسعی میدوی به آخرش نمی‏رسی.
- هرچه دور خانه خدا می‏گردی زانوهایت زق می‏زند.
- هرچه این حوله‏های احرام را سفت‏تر ببندی دیرتر باز می‏شود و آبرویت نمی‏رود.
- هرچه به مقام ابراهیم نگاه می‏کنی جای پایی نمی‏بینی.
- هرچه دمپایی کهنه به پا کنی دیرتر گم می‏شود.
- هرچه در حالت احرام نمی‏تونی از چتر استفاده کنی به همون مقدار هم نمی‏تونی کرم آردن ضد آفتاب sfp 30 بمالی.

/ 1 نظر / 69 بازدید
راهی

سلام وب جالبی داری به ما هم سری بزن[گل][دست]