جوابیه رعایای کروی به بوش آخر

    یکم: با وجود ماضی شدن مهلت مقرره دول زورمدار برای کره شمالیه، راپورت می رسد رعایای کره به جای توقیف فعالیت های ذره ای، به شوارع ریخته پایکوبی و دست افشانی نموده جشن تولد گرفتند. مبارک شان باشد ان شاء الله. رادیو پس فردا ( فردای سابق) اعلام نمود رعایای کروی، ملبس به البسه ملون در میادین عمده بلاد، خطاب به بوش آخر فریاد کردند: « زکی ».

    دویم: از مناطق به زور تشغیل شده فالسطین خبر می رسد شارون، صدر اعظم سابق صهاینه، مسمی به « قصاب » که تقدیر چنین است که با موت تدریجی به ملاقات ملائکه غلاظ و شداد نایل آید دیدگان خود را باز نموده فقط افلام حیات وحش تلفزیون تماشا می نماید. مطلعین می گویند این رقم افلام برای مشارالیه مایه قوت قلب است.

    سیم: رییس بانک عالمی و معاون سابق وزیر حربیه ایالات متحده که چندی قبل با پنهان نمودن جواریب آبکش شده خود کلاس می گذاشت و زمانی که بالاجبار نعلین خود را خلع نمود آشکار شد که چه رقم جوراب به پا می کند فی الحال مجبور است به یک نحوه فضاحت عظیم تر پاسخ گوید و آن، فضیحت ترفیع درجه و مواجب معشوقه خود با دو مقرری است که در بوق وکالت های اخباری وارد شده و به این سهولت خارج شدنی نیست. « پول ولفوویتز » که نامش هم مشتمل بر پول است در برابر تقاضاهای عمله بانک عالمی مبنی بر استعفایش دست و پا و جوراب خود گم کرده، عنقریب است معزول شود به یاری خدا.

    چهارم: به رجال خارج گودی که از تهدیدات آتش افروزان دچار تخوف شده اعلانیه صادر و تأکید نمودند:« تو رو خدا یه کاری بکنین» و ایضاً به ژوغنالیست هایی که در جریده شان بهار سیر و سیاحت در مملکت را خزان و ابرهای تیره بر آسمان این ملک مستولی دیده، بوی گلاب کاشان را استشمام نمی نمایند توصیه اکید می نماییم ضمن مراجعت به احدی از اطبای حاذق علم النفس، دواجات ضد خوف و اضطراب از چهار نوع حبه، اماله، جوشانده و دم کرده به وفور استعمال نمایند که از نان شب برایشان واجب تر است. رفتار درمانی هم منسی نشود.

/ 13 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آدم مهم

سلام ارادت فکر کنم یکی دو تا از این لغاتتان به ذهن ژورنالیستهای عصر مشروطه هم نمی رسید: افلام،ژوغنالیست مطلب دوم هم که البته یکبار دیگه جور دیگه ای گفتم: یکی دو تا مطلب اول سالتان که یه کم توش راجع به مثلا فیلم امام و نقش محمدرضا شریفی نیا بود، یه کم این حس جنگ طلبی کیهانی و این که معلومه قراره کیا توی متنتون ضایع بشن کمتر بود و دلپذیرتر، نمی دونم چرا سوژه های پابلیک تر مثل همین سوژه های فرهنگی یا تیپ کاری که برای اشخاص توی اصفهان انجام می دادید را اونجا کار نمی کنید، البته هر جایی مقتضیات خودش را دارد ولی ....

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزيز و گرامي و درود بر قلم پرتوان تان ضمن آرزوي تندرستي و سعادتمندي شما در تمامي مراحل زندگي ، باستحضار ميرساند کلبه درويشي حقير با مطلبي آموزنده با عنوان ....فاصله ميان دو زندگي ؟؟.....بروز شده است خوشحال خواهم شد تشريف بياوريد پس منتظر حضور گرم و قدوم سبز و نظرات ارزنده شما هستم مثل هميشه ...يک قلب پاک از تمام معابد جهان زيباتر است ....در پناه حق باشيد ........................... نا اميدي ره مده در دل مترس از مشکلات ....تا که آسان بر کف آري دامن مطلوب را ......ارزش هر کس بقدر همت و کردار اوست ....قيمتي گردد کبوتر چون برد مکتوب را ............................يا حق .............................

رضا

خدايا! جز قدرت تو قدرتی نيست تا اين چرخ سنگين را بگرداندو جز مشيت تو حکمران ديگری بر کائنات حکومت نکند. آنچه را که تو داده ای،داريم و از آن چه روزی ما کرده ای،بهره می بريم. پروردگارا! هم اکنون روز تازه ای را آغاز می کنيم وتمتع ديگری را از تمتعات حيات در می يابيم. پروردگارا!امروز ما نيز همچون روزهای ديگر،به شب خواهد رسيد وما را شب هنگام بدرود خواهد گفت.ما نيکو بدانيم که اگر اين روز روشن را در اطاعت واخلاص به شام رسانيم:خورشيد شامگاهی به هنگام بدرود،ما را درود خواهد گفت و با تهنيت وداعمان خواهد کردو مسلم است که اگر روز ما در معاصی مناهی به سر آيد،کيفر ما نفرين وناسزا خواهد بود. پروردگارا! آن چنان کن که در روشنايی خورشيد، جان ما هر لحظه بر روشنايی بيفزايد و نعمت عبادت و اطاعت، بهره ما باشدو از گناهان کوچک وبزرگدر پناه عفاف و عصمت بر کنار بمانيم. آن چنان کن که روز ما ، به حسنات اعمال ما زينت يابد،از نيکوکاری آغاز شود و به سپاس گذاری پايان يابد.

محمد رازقی

دعوتنامه برای میرزاقلی خان راپورتچی: زدم بــر تــابــه ای خــاگـیـنـه ای عـاری ز شیرینی و تـزیـیـن کرده ام آن را به شکلی خوب در سینی اگرچه طعم آن خوش نیست اما ظاهرش زیباست الا ای یــار زیـبـاجـو! نــمــی خـواهی که آن بینی؟ دمی منت بنه بر ما و بنــشـین بــر ســر ســفــره بـخـــور یـــک لـــقـمـه از خــاگـینه ی طباخ قزوینی شهر ما قزوین + اگر بی خیالم بی خیال! + پیش بینی های نصرت عمو

یا صاحب المواهب الکثیره

اما مگر راههای آسمان هم بسته شده است؟ مگر خداوند از لطف به بندگانش رویگردانده است؟ چرا برای از میان رفتن خبیثانی چون هاشمی و اعوان و انصار او دست به آسمان بلند نکنیم؟ چرا با پروردگار خود یکدل نشویم و از او نیستی این سیاه دلان و فریبکاران را نخواهیم؟ چرا از خدا نخواهیم تا با مرگ این جرثومه فساد و تباهی گشایشی بر فرزندان دیندار و دلسوز امام راحلمان پدیدار شود؟ پس از صمیم قلب خداوند را طلب کنیم واز او بخواهیم که برای نجات راهی که امام خمینی بنیان گذاشت ضعف و ترس ما را جبران کند و حکومت اسلامی را از لوث این جهنمیان پاک گرداند بعونک یا غیاث المستغیثین!

یا صاحب المواهب الکثیره

خداوند پاسخگوی دعاهای مظلومان و حقیقت خواهان است خداوند وعده داده است که نیاز و خواهش بندگان خود را بی پاسخ نگذارد خداوند از حقیقت دلهای مومنان آگاه و همواره بر شنیدن مناجات آنان شائق است خداوند منجی کسانی است که از هر تغییری ناتوان اند و چاره ای جز شکایت به درگاه اش ندارند خداوند دستگیر و حامی بیچاره گان و ضعیفان است ... دوستان عزیز: در کشوری که حاکمانش ادعای اسلام و عدالت دارند همه گان از ظلم و تباهی عده ای از زیاده خواهان آگاهند و می دانند که چهره دین جاوید اسلام توسط این دنیاپرستان چگونه تیره و تار شده است عموم مردم از گناه خیانتکارانی که هیچ چیز جلودار فساد و تباهی شان نیست خبردارند اما چاره ای هم جز سکوت ندارند چرا که کوچکترین اعتراضی با حبس و زندان و شکنجه و نیستی همراه است بزرگترین ظلم ها بر گرده مردم مظلوم روا می شود اما هیچ کس جرات اعتراض ندارد تمامی راهها بسته است جز راه تحمل و سکوت ...

هادی سليمانی

وبلاگ بحر با بازی جدید «کیهان» و «اعتماد ملی» به روز شد

ميرزا قلی خان راپورتچی

قاط فرموده ايد ای صاحب مواهب کثيره!