اندر شور شدن مکتب شيرين(نقل از کیهان)

   اولاً؛ به ميمنت و مبارکی، جنود ابليس با تحمل هزيمت سنگين، دست از پا درازتر از بلاد مسلمين در جنوب لبنان رمانده شد تا عالم، عالم است احدی از شياطين انسی و جنی، صورة تعدی به بلاد مسلمين آن هم از نوع شيعه اش را در مخيله خود نقش نبندد. فی الحال رعايای مسلم در جوانب عالم پای کوفته دست می افشانند و به غيرت شباب لبنانی رشک می برند و از بی غيرتی برخی سلاطين شان تبری می جويند. راپورت می رسد با اين فضاحتی که برای متعديان فراهم آمده سرکرده صهاينه، در يک ليل و نهار به قاعده چند مرتبه بر سر شارون حاضر شده، تظاهر به استغفار برای او نموده ليکن فی الواقع مشتی لعن نثار آن مرحوم می نمايد که از چه رو او را تنها گذاشته به ميهمانی ملائکه ی غلاظٌ شداد رفته و از اين شرمندگی معاف است.

    دويماً؛ از بلاد بريطانی، راپورت آوردند شياطين آتش افروز که در حرب لبنان دچار هزيمت شدند کلکی سوار نموده، به دروغ اعلان نمودند که در مطار لندن چند خروار بمب کشف نموده يک دو جين مسلمان هندو را که نيت انفجار داشته اند محبوس    نموده اند. استعمار سالخورده بريطانی که اين ايام به يک نوع مرض لاعلاج مسمی به« آلزايمر» مبتلا گشته به خاطر نمی آورد که دوران سوار نمودن اين رقم کلک ها به غايت رسيده و همين ايام پيشين بود که پانصد نفر از رعيت برگزيده اتازونی انهدام بروج دوقلو را کار بوش غير متعادل دانسته بودند.

    سيماً؛ خبر رسيد مکتب و ديوان شيرين خاتون وکيلة الدولة مسمی به « کانون مدافعين حقوق انسان » که در ايام و سنوات ماضی به طرزی غير مشروع و بدون تجويز وزارت فخيمه داخليه  به بشر حقوق از کف داده خدمت می نمود کلون شده و من بعد احدی از اعضا حق ندارد تحت اين لوا سينه بزند. هر که قانون نشناسد جناب مخدره شيرين خاتون که به نيکی به زوايای قوانين موضوعه اشراف دارند. سؤال اين جاست که از چه رو حتی الان به اخذ مجوز قيام نفرموده اند که حالياً خدمت به خلق بی نوای طالب حقوق، دچار وقفه شود؟ لهذا صدای يک فرقه ای مسمی به ديدبان حقوق بشر که هويت و جا و مکان معلومی نداشته درآمده که ؛ بيت:

            دفتر شيرين چرا ممهور شد
                            آش خوبي بود اما شور شد

    رابعاً؛ فرقه های طالب اصلاح، فوج فوج از پيوستن به جبهه موسوم به دموغراطی خواهی سرباز زده به نظر می رسد دست آخر خود آميز مصطفی به انضمام عيال و اطفال مربوط و عشيره معزز، جبهه مشار اليه را با سلام و صلوات تأسيس نموده از معدوم شدن حتمی دموغراطی در مملکت محروسه ايران ممانعت به عمل آورند.

/ 14 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابوالفضل

با عرض سلام و تبريک مبعث پيامبر اکرم اسلام صلي الله عليه و آله ... خدا خيرت دهد .... از لطف و بنده نوازی شما هم بی نهايت ممنون و سپاسگذارم . ايام به کام و موفق باشيد.

نيما

با سلام و ابراز ارادت آقا من همون بار اولي كه آدرس وبلاگ را توي اصفهان زيبا ديدم خيلي سريع، مشتاقانه رفتم و از وبلاگتون ديدن كردم ولي ديگه روم نشد كامنت بذارم. و اولش هم خيلي متعجب شدم كه اِ...شما هموني هستين كه ستون راپورتچي كيهان را مي نويسه.... چون من معمولا سعي مي‌كنم هر روز صفحات دو سه و چهارده كيهان را نگاه گذرا داشته باشم اگر سرمقاله برادر حسين هم باشد و اخبار ويژه تاريخ نگذشته كه مجبور مي‌شوم بيشتر وقت بگذارم.

نيما

البته شما كه خودتون استادين ولي اين چندتا نكته به عقل ناقص ما ميرسه: يكي اين كه بالاخره رسيدن به يك سبك نوشتن خودش يك نوع بلوغ است كه ما يعني من فعلا ندارم. نمي دانم شما اين سبك را از روي ابراهيم نبوي كه توي بي بي سي مي نوشت كپ زده ايد يا ايشان از شما....؟ فكر مي كنم اين طوري با نثر مغلق نوشتن براي عوام خوانندگان يه كم دشوارمي كنه ارتباط برقرار كردن را. من قبلا دنبال يه سبك مي‌گشتم براي منتقل كردن يه همچين موضوعاتي كه شما دنبالش هستين توي كيهان و به نظرم مي‌رسيد كه سبك اون سيد منافق در روزنت خيلي جالب بود كه در قالب شوخي و جدي اخبار روز را به زباني عامه پسند طرح مي كرد و به نظرم بيشترمخاطب رغبت مي كرد بخواند تا نثري از سنخ نثر راپورت را. يه سبك جديد هم تازه ديدم كه تا حدودي برايم جالب بود براتون مي فرستم، البته شايد حودتون قبلا وبلاگ ايشون را ديده باشيد. http://eynolqozat.persianblog.ir/ ببخشيد از اطاله كلام و زيره به كرمان بردن البته من هم مثل دوست دیگری که پایی کامنت گذاشته سعی کردم میل بزنم ولی ظاهرا مشکلی داره اون سرور. یا علی

ميرزا قلی خان راپورتچی

از مراحم کليه اصدقا عرق ريزان ام. خداوند قوت تان دهد.

سيد مهدي موسوي

از مطلب شيرينت ممنون... البته مطلب من هم نقد نبود بلكه نقيضه و نقدي بود عليه نقدهاي افتضاح و مورددار امروز...

ماندانا

سلام جناب راپورتچی ..... ممنونم از حضورتون .... و احسنتم برشما .... که با این کلمات قلمبه سلمبه ...چنین استادانه بازی می کنید .... و حرفتان را می زنید ...... موفق و پایدار باشید ..... بازم افتخار بدین ....

مريم و محمد

سلام وبلاگ جالبی داری به ما هم سر بزنممنون ميشيم منتظريم

لبافي

سلام تبريک ميگم هر روز داره وبلاگتون قشنگ تر ميشه فقط يه کم بعضی کلمات قابل فهم نيست که اون هم تقصير خود خواننده است چشمشون...ميخواستند برن فوق ليسانس ادبيات بگيرن تا بفهمند.