در باب علی آقای تايبی

    این کامنت را مدتی پیش برای دوست بی‌نظیرم آقای علی تائبی نوشتم و به پاس همه بزرگواری‌هایش این جا هم می‌گذارم؛ این البته مانیفست من درباره همه امثال اوست که پاک می‌زیند و پاک خواهند ماند اگر خدا بخواهد:

    علی تایبی، بزرگ‌پسری است در وادی بی‌صلاحیتی‌های رایج که مثل چشمه می‌جوشد و طهارت باطن‌اش را بیرون می‌ریزد. علی، مثال راهبری است کوچک که رهروانش هنوز او را نمی‌شناسند و مگر جامعه فردا غیر از امثال او، که را می‌خواهد و باید برای اقتدا برگزیند؟ من غنچه‌های این‌چنینی را که هنوز نشکفته بوی عطرشان مشام‌ها را می‌نوازد حیف می‌شمارم و دریغ می‌دارم که در این برهوت ناسپاسی‌ها بشکفند؛ چه، اتمسفر موجود، ناجوانمردانه زود‌پژمردگی‌شان را می‌خواهد. علی، تربیتِ درست یافته و نیک، سرشته شده و نضج یافته است. آفرین بر مربیان او و بیش و پیش از همه والدین‌اش. من علی تایبی را هرگز ندیده‌ام اما تشعشع امواج لطیف وجودش همواره به من تنه می‌زند و انگار بیست سال است با او دمخور بوده‌ام. یعنی از زمان انشاء و احداث‌اش. و مگر آن چه بویی و از جانب که بود که پیامبر بزرگوار - بدون تشبیه - از جانب یمن می شنید؟ انی لاشم رائحه الرحمن من جانب الیمن؛ امید دارم به همین نمط بماند و به ناراستی های ذاتی این دور و بر نیالاید.

/ 8 نظر / 2 بازدید
کيان

سلام از اين که منو لينک دادين ممنونم. آقای راپورتچی عزيز منتظر راپورتهات تو کيهان هستيم . بجنب که ...

غدير

سلام. اول از همه بگو ما بايد به كدوم بلاگ شما سر بزنيم. من كه گيج شدم. دوم هم اينكه اون كامنتي كه واسه من دادي به خاطر اين بود كه زده شدي از نوشته هتي در مورد امريكا يا اينكه به من نمياد در مورد امريكا بنويسم.

...

به صادق مهدی سلام برسون بگو یه جماعتی دلتنگ نوشته هاتن

منوچهر انتظار

سلام ميرزا از اينکه گاهی مرحمانه و محرمانه بما سر ميزنيد از شما متشکريم ولکن آمدن ما خدمت شما علنی است وعلنا بهره ها ميبريم و مکيف ميشويم و بعضی اوقات بخاطر اينهمه استعداد شما معلق هم ميزنيم اشکالی که ندارد؟! اگر فرصتی بود به وبلاگ جديدالولاده ما نيز سری بزنيد ما جوان که بوديم سالها در کيهان فضولی ميکردیم و بقولی فضولباشی کیهان بوديم ولی اينک که کهنه جوانيم !در روزنامه مهد آزادی قلم ميزنیم و گاها مداد هم ميزنيم که اشتباهاتمان قابل پاک کردن باشد اگر حوصله داشتيد اين جديدالولاده را نيز لينک بفرمائيد تا از بدنیا آمدنش پشيمان نشود !البته لينکلاسيون شما تاثيری در ارادت ما به شما نخواهد داشت بنابراين ميتوانيد به صدای بلند و نه آرام بخش بما بفرمائيد : جديدالولاده شما ،اصلا به ما چه !

کيان

سلام داداش راپورتچی آپ کن عزيز دل برادر! اينجا که کيهان نيست ماهی يه بار بنويسی اينجا بايد هر دو سه روز يه بار بنويس