در ضرورت سفر بعض مخدّرات به لندن

یکم- اگر محمودمیرزای رییس الوزراء یک حسن داشته باشد - که یحتمل بیشتر دارد - آن این است که خیل ضخیمی از سیاسیون را دستخوش حسّ مزمن خودمکلف‌بینی ماژور نموده، به ابنیه وزارت داخلیه در شارع فاطمی کشانده تا برای الکسیون خردادماه اسم‎نویسی کنند. زادهم الله ریاسةً و وفّقهم علی الخدمة. لکن از قرار معلوم هیچ‎کس به قاعده محمودمیرزای خودمان طاقت کار شبانه‌روزی نداشته؛ نقل است که احیاناً وسط جلسات 10 ساعته، پادرهوا می‌شده با اماله سرم و چای‌نبات سر شوق می‌آمده، سه‌سوت به سفر استانی و آنگاه ونزوئلا می‌رفته و مادر مرحوم چاوز را تفقّد می‌کرده. رجای واثق هست که بعد از این نیز به محسنات خود ادامه داده، در جوامع علمی ضمن تدریس اصول ترافیک شهری از ایجاد ترافیک ذهنی حول مسائل رجعت و غیره پرهیز نموده، از کمند هر رقم اسفندیاری رها شده، اگر شیخ طریقت سالم و سدید می‌خواهد به این میرزا بفرماید فوراً تأمین خواهم کرد. اجرت آن به انضمام جزوه اورجینال چله‎نشینی شاد (اشانتیون) می‌کند 40 هزار چوق؛ قابلی ندارد؛ اقساط هم قبول است انشاء الله.

دویم- بازی می‌آیم نمی‌آیم آقایان، الیوم (شنبه) جمع شده، حنای بازی مذکور رنگ سدر و کافور خواهد شد. الیوم، اسامی رجال مکلّف مشخص شده، بی‌بی‌سی از سر بی‎سوژه‌گی به تعرّض به اطفال ادامه می‌دهد. پناه بر خدا.

سیم- طرق انکشاف سنگینی وظیفه ریاست جمهوری بر شانه‌های یک فرد مکلّف:

1- خواب دیدن. (منسوخ شده)

2- نظرسنجی؛ که به دو قسم معتبر و نامعتبر منقسم می‌شود: معتبر از طریق رفقا، همسایگان و تلفن عمه زری از کانادا؛ غیر معتبر از طریق سایت صافی شده سابق؛ از پریز درآمده فعلی.

3- استقبال مردم؛ مانند استقبال پرشور رعیت کوچه پنجم خیابان سلسبیل از "شیخ خودکردهٔ محصور" در ایام فتنه و جواب‌دادن نامبرده به احساسات مستقبلین که نیمی از آنان محافظین بعداً مرخص‌شده خودشان بودند حین حرکت به سمت درشکه تا آنجا که چاک مجاز زیر بغل قبای ایشان نمودار شد.

چهارم- آسیدعزت‌الله‎خان ضرغام‎الدولة رییس أرشد ما در تلفزیون گفته است احساس تکلیف‌کنندگان، حاجتی به صرف مبالغ نجومی برای اطعام موقّت و شب انتخاباتی مساکین و نصب پرتره‌های خود در شوارع ندارند؛ چراکه هرکدام 10 ساعة! می‌توانند در تلفزیون تبلیغ نمایند؛ وفقه الله علی توسیع الشبکات و ترفیع مواجب هذا المیرزا. خب پس مکلّفین لطفاً مخارج بادآورده را به منظور اطعام دائم فقرا و ابناء السبیل به کومیته امداد داده، رسید دریافت کنند بلکه صدقه سر رعیت بینوا، آراء، من‎حیث لایحتسب به سمت ایشان میل کند. 

پنجم- به فائزه‎خاتون هاشم‎السلطنة پیشنهاد می‌شود از حالا تا اعلان نتایج قطعی انتخابات و استقرار دولت تازه، جهت تعویض هوا به لندن رفته، در ساحل ابری رودخانه طایمز قدم زده؛ آنگاه سوار چرخ و فلک معظم آن بلد شده، با خواتین مظلوم بهایی و مجاهد! اختلاط نموده، کاچی پخته، تخمه شکسته و در برنامه تلفزیونی "بفرمایید شام" شرکت نمایند تا ما انتخاباتمان را  بسلامت اقامه نموده، هرآنکه را مردم می‌خواهند و نه ایشان می‌خواهد به کار گماشته، گره از کار خلق باز کرده، فی‌الجملة زندگی‌مان را بکنیم، آنوقت اگر دلشان دوباره هوای اوین کرد - که میدانیم کرده- رجعت بنمایند قدمشان روی تخم چشم این میرزا. مخارج طیّاره دوسر و تور کامل، از محل عواید جام دوچرخه‌سواری بانوان صددرصد قابل دفع است. 

ششم- شروط آمدن این میرزا در عرصه خطیر رئاست جمهوری:

1- آزادی جمیع محبوسین جرائم عمد و خطا منجمله سوزانندگان مساجد و عوابر بنوک و قاتلین مردم در سنة 88 که در حالت جنون دست به بزه آغشتند و نرمال نبودند؛ لذا قبل از اینکه بزهکار باشند بزهدیده‌اند و این به ضمیر ناخودآگاهشان در طفولیت برمیگردد که شاه در این مملکت بوده.

2- موافقت ششدانگ نظام با آمدن بنده. لازم به پرانتز است اگر پنج دانگ و یازده حبّه نظام راضی باشند هم قبول نیست. دور مرا خط بکشید. حالا البته خواست ملت بحث دیگری است که فعلاً نه لازم است نه تشخیص مصلحت که وارد جزئیات آن بشوم.

3- اعطای جمیع امور هام و غیرهام مملکت به اینجانب و درآمدن رئاست جمهور از حالت تدارکاتچی فیلسوف نظریه‎پرداز که جنود غیبی نمی‌گذارند سرش را بخاراند چه‎برسد به حکومتداری.

هفتم- اگر احیاناً عیال را به انضمام خود موقع ثبت‌نام برای ادای تکلیف ریاست جمهوری به وزارت داخلیه و سایر اماکن تبلیغی آوردید مبارک است؛ لیکن یک تجربه تلخ انتخاباتی می‌گوید این کار هرگز به صلاح مکلّفین نیست، عواقب دارد. اگر سخنان حکمت‌آمیزی چون "مردم لرستان داماد خود را ول نمی‌کنند به دیگری رأی بدهند" از آنان صادر شود و - خاکم بدهن- آشوب و حصر در پی داشته باشد چه می‌کنید؟ نکنید با مادر بچه‌ها همچین. بگذارید سیستم عیالواری، پخت و پز و بچه‌داری سالم بماند.

هشتم- می‌خواهید ریکورد مسافرت استانی را شکسته و خدمت کنید؟ مرحبا؛ رییس دبیرخانه عدم تعهد را می‌برید چکار؟ مگر ایشان به خلوت برای تفکّر درباره ایجاد کرسی نظریه‌پردازی در نهاد ریاست‌جمهوری و رسیدن به جمع‌بندی اولویت تمدن و مکتب ایران و اسلام و ایضاً بررسی روش مدیریتی انبیای اولوالعزم بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن و سروکوال و نمونه‌گیری تصادفی ساده در دو سطح آمار توصیفی و استنباطی و مباحث مبتلابه دیگر احتیاج ندارد؟ بگذارید سیستم مملکتداری سالم بماند.

نهم- بین الهلالین، در برخی بلاد منجمله اصفهان و طهران، خدمت راستین را  شوراها و بلدیّه‌ها کردند، امید است انتخابات شوراها به محاق ریاست جمهوری نرود.

/ 0 نظر / 78 بازدید