ورود لبنان به جنگ غزه

همزمان با اعلام توافق ضمنی حماس و رژیم صهیونیستی برای آتش بس، چند فروند موشک از جنوب لبنان به شمال سرزمین های اشغالی شلیک شد اما وزیر اطلاع رسانی لبنان تاکید کرد که حزب الله لبنان در حمله موشکی صبح امروز به شمال فلسطین اشغالی نقش نداشته است.
طارق المتری در گفتگو با خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد: حزب الله تاکید کرده که به ثبات [لبنان] و قطعنامه 1701 شورای امنیت پایبند است و این یعنی اینکه حزب الله در این مسئله دخالت نداشته است.
متری در پایان گفت : هیچ دلیلی وجود ندارد که اعتقاد داشته باشیم حزب الله در این حمله موشکی نقش داشته است.
وزیر اطلاع رسانی لبنان افزود: درگیری جدید به نفع لبنان، فلسطینی ها و ساکنان جنوب لبنان نیست و ما امیدواریم لبنان به این درگیری کشیده نشود.
از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حملات موشکی جدید به شمال فلسطین اشغالی صورت نگرفته است. این رژیم امروز پس از به صدا درآمدن اشتباهی آژیرهای خطر اعلام کرد که گزارشها مبنی بر شلیک موشکهای جدید به شمال فلسطین اشغالی یک اخطار اشتباهی بوده است.
لازم به ذکر است منابع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی پیش از این ادعا کرده بودند که صبح امروز چند فروند موشک از لبنان به مناطق جلیل غربی و نهاریا در شمال سرزمینهای اشغالی اصابت کرده است.
حماس نیز هرگونه دخالت خود در شلیک این موشکها را رد کرده است.
 ارتش اسرائیل پیشتر به حزب الله اخطار کرده است که در صدد گشودن جبهه جدیدی در منطقه از طریق دست زدن به عملیات نظامی در مرز اسرائیل و لبنان بر نیاید.
اسرائیل می گوید درباره اصول کلی یک طرح آتش بس برای غزه توافق حاصل شده، اما اجرای عملی آن دشوار خواهد بود. در این حال گروه حماس که بر نوار غزه تسلط دارد می گوید چنین توافقی وجود ندارد، اما نشانه های مثبتی از آن دیده می شود.

/ 1 نظر / 63 بازدید