مناظره کاندیداهای ونداده علیا

1- بازار مکاره تبلیغاتی چنان داغ است که دست و سایر اعضای هر کس را که وارد نباشد می‌سوزاند. از قرار معلوم پروفسورها و یوسفان کنعانی و مظلومان و بهشتی‌سیرتان و مطهری‌وشان و متولدان ماه مهر در این دوره دست به تبلیغاتی متفاوت زده‌اند و به وسایط گوناگون متوسل می‌شوند تا 4 عدد رأی بیشتر بیاورند که بی‌شک یک عدد رأی هم سرنوشت‌ساز است. گزارش می‌رسد پسر عمه این‌جانب هم که حوزه انتخابیه خود را بالضروره تغییر داده و از تهران کاندیدا شده دیشب در یک محفل انس با یک کاندیدای شهرستانی‌الاصل دیگر به یک مناظره تمام عیار تن داد و بحمدالله پیروز میدان گردید. آگاهان پیش‌بینی می‌کنند با توسل پسرعمه این‌جانب به مظلومیت، پروفسوری و شباهتش به مرحوم ملاصدرا و به ویژه ابن‌سینا در ذکاوت و فراست و فرهمندی، وی خواهد توانست نصف به علاوه یک آرای ونداده تباران مقیم پایتخت را از آن خود کند. در مناظره انتخاباتی و سرنوشت‌ساز دیشب، پسر عمه ما – رجب علی ونداده علیا  که بنابه اقتضا و اختصار نامش را به «پروفسور علی خداداد نیکوسرشت» تغییر داده است – در مناظره مذکور، بینی رقیبش را به خاک مالید و با استناد به گذشته سیاه وی فاش کرد که او به سنه یکهزار و سیصد و پنجاه و اندی که دربان کارخانه ریسندگی بافندگی وحدت در زادگاهشان - روستای ونداده - بوده از موقعیت خود سوء استفاده کرده و با تبانی با راننده وانت بار کارخانه، مقادیر معتنابهی پارچه کتان ریزبافت اعلا را بدون ثبت در دفتر خروج، از کارخانه خارج کرده و در بازار سیاه به فروش رسانده است.
 از جانب دیگر گزارش می‌رسد علاوه بر وعده‌های انتخاباتی سابق که در آنها عنوان شده بود در حوزه‌های انتخابیه، سه رقم ورزشگاه مخصوص بانوان، جوانان و نوباوگان تأسیس خواهد شد و آن حوزه انتخابیه از روستا به کلان‌شهر ارتقا خواهد یافت خبر رسید که یک نفر از کاندیداها وعده داده است که پایتخت را از یکی به دو تا افزایش خواهد داد که آن دومی یقیناً حوزه انتخابیه خودشان خواهد بود.
2- امسال چارشنبه سوری از یکی تبدیل به دوتا شده و پیش‌بینی می‌شود بیمارستان‌های سوانح و سوختگی امسال پذیرای خیل عظیم‌تری از مشتاقان تیر و ترقه و نورافشانی خواهند بود. وزیر بهداشت نیز اعلام کرد بدین منظور دو محموله پماد سوختگی 05% به علاوه کلی گاز استریل ویژه سوختگی، وارد شده است تا نیاز بیمارستان‌های مذکور به اقلام مورد اشاره مرتفع گردد.
3- بنا به نظرسنجی چند موسسه تحقیقاتی امریکایی در ایران، محبوبیت احمدی‌نژاد بیشتر شده است و مردم سیاست‌های اقتصادی او را موثر می‌دانند. بنابر این گزارش 80 درصد مردم هم در انتخابات شرکت می‌کنند. این خبر را یکی از سایت‌هایی که سایه رییس جمهور را با ششلول مورد هدف قرار می‌دهد نمی‌دانم چه‌گونه و با چه دلی و با چه هدفی منتشر کرده است.
4- بلر معلم مذهب می‌شود. "تونی بلر" پس از اتمام دوره نخست وزیری به مشاغلی از جمله میانجی‌گری برای صلح خاورمیانه (بخوانید آتش بیاری معرکه )، مشاور یک شرکت بیمه درباره خطرات تغییرات آب و هوایی ( که خودشان با خروج از پروتکل کیوتو سوراخ لایه اوزون را وسیع‌تر کردند)، مشاوره مدیریت بحران یک بانک و مشاوره درباره اوضاع کشور رواندا ( که به نسل‌کشی در آن‌جا انجامید) روی آورد که هیچ‎کدام از آنها وی را راضی نکرد و هم‌اکنون در نظر دارد در دانشگاه "یل" آمریکا به تدریس دین و سیاست بپردازد. آگاهان پیش‌بینی می‌کنند از کلاس درس بلر اشخاص معروفی چون سلمان رشدی، ملاعمر، مرحوم محمد زرقاوی، جناب عبدالمالک ریگی و گروهک جندالله و سایر سرشناسان عالم بیرون بیایند و با معدل کل 19.75 فارغ التحصیل شوند.
5- بوش، غزل خداحافظی خواند! وی با حضور در یک ضیافت در قدیمی‌ترین کلوپ واشنگتن و خواندن سرود "مزرعه سبز خانه"، از این ایالت خداحافظی کرد و به مزرعه‌اش در تگزاس بازخواهد گشت. آگاهان ضمن ابراز خوشحالی زایدالوصف از این اتفاق مبارک پیش‌بینی می‌کنند حداقل برای چند ماه دنیا نفس تازه ای بکشد تا ببینیم دوباره چه کسی رییس جمهور امریکا خواهد شد و از چه زمانی برنامه جهانی خود را آغاز خواهد کرد. آخرین گزارش‌ها حاکی‌ست بوش کوچک به شغل سابق خود یعنی گاوچرانی در کوهستان های بروک بک! بازخواهد گشت.
6- شعبه دانشکده صداوسیما در دبی تأسیس شد. آخرین اخبار حاکی‏ست جمعی از دانشجویان این دانشکده مقابل در ورودی آن تحصن کرده و خواهان تدریس روش ساخت سریال‌های بدون آب شدند. ریاست این دانشکده نیز با حضور در میان دانشجویان اعلام کرد که این دانشکده حقیقتاً با کمبود استاد در این رشته مواجه است و اطمینان داد به محض یافت شدن استاد مربوطه، این درس، ارائه خواهد شد. 
7- سایر اخبار بدون شرح:
- اکبر گنجی: اصلاح‌طلبان کاری نکنند که جامعه بین الملل (نمی‏فهمم؟!) از آنها ناامید شود.
- جرج بوش: مواظب باشید اصلاح‌طلبان ایرانی دلسرد نشوند. (آهان!).
- طالبان مانع اجرای مایه‌کوبی ضد فلج کودکان افغانستانی شدند.
- نهضت آزادی: فقط در حوزه‌های رقابتی شرکت می‌کنیم. (یقیناً با رد صلاحیت‏های گسترده (28درصد)، حوزه رقابتی آقایان نه تهران که روستای ونداده سفلایی که در بندهای پیشین ذکری از آن رفت خواهد بود.)
- جوان 26 ساله‌ ایرانی گوگل را به زانو درآورد و با نفوذ به صفحه جستجوی این سایت، کلمه خلیج بدون فارسی را غیرقایل دسترسی کرد. ( لطفاً ترتیب ویکی‌پدیا را هم بدهید). 
- فرانسوی‌ها "سارکوزی" را تنبیه کردند و در انتخابات شورای شهر به حزب او رأی ندادند. ( اولین مجازات از این نوع.)

/ 1 نظر / 70 بازدید
کرانه

اول سلام . دوم اینکه عجب فامیل های توپی دارید . سوم اینکه آفرین بر جوانان ایرانی [دست] راستی تکلیف این یاهو چی شد؟ در کل بخش خبری متنتان خوب بود اما طنز آن کم رنگ تر از بقیه ی متن هایتان بود. یا علی