کمبود حمام سونا در گراند هتل اوین

    یکم- کیان میرزای تاج بخش از جواسیس معزز، عنقریب است از هفت مملکت آزاد شوند لیکن از آن جا که هاله نیستند ممکن است غیبوبت ایشان قدری طول بکشد. امروز از ایشان نقل شد که فرموده اند درگراند هتل اوین معضلی نداشته اند جز خزینه آب سرد و گرم که در میان شباب به « جکوزی» مشتهر است؛ خداوند قوت شان داده ایام آزادی را هم به همین نمط بگذرانند. مشتی از رفقای ما پیامک دادند که اخیراً از زندگی بدون سونا و جکوزی خسته شده اند و زبانم لال هوس جاسوس شدن به مخیله شان خطور کرده؛ خدا به خیر کند.

    دویم- آن آجودانی که بلاد قم را به جهت آمیز محمود خان صدراعظم قرق کرده بود معزول گردید؛ خداوند رحم نماید. شایسته است وی را بالکل معزول نکنند و اداره یک شارعی را بدو بسپارند که بالاخره عیالوار است؛ حالا یک خبطی هم کرده.

    سیم- آن رفرمیست قدیمی که خواب های کن فیکون کننده شان مشهور است دوباره به اصدقا سفارش موکد کرده اند که مبادا حالا یقظان باشید شب انتخابات شما را قیلوله سنگین برباید و ذیل به صدر و صدر به ذیل بیاید. یک دوسالی بخوابید و شب انتخابات هشیار شوید که در غیر این صورت، قدرت از کف تان رفته است. گفتم قدرت، یاد جمله مقصوره دیگری از ایشان افتادم که گفته بودند: ما به نیت خدمت به خلق خدا آن قدر کار می کنیم تا به قدرت برسیم.

    چهارم- از قرار مسموع رییس بلدیه طهران عمل پسندیده و مقبول طی طریق با موطوسایکل را از یاد نبرده در کمال تواضع با یکدست کت شلوار سفید یک کرور تومانی سوار بر یک فقره مرکب گازی شده فوراً خود را به جلسه بزرگان رسانده. از قرار معلوم محمدعلی میرزا صدراعظم دولت دویم هم با یک چنین وسیله ای طی طریق می نموده ؛ با این فرق که از کت شلوار یک کرور تومانی خبری نبوده؛ رحمت الله علیه.

    پنجم- با فرار جنود بریطانی از بلاد بصره و سرحدات شلمچه، جنود امریکی تعدادی کلب شکاری جایگزین آنان نموده اند تا امر پاچه گیری ادامه یابد. کلاب زبان بسته مذکور به زبان بی زبانی این امر را کسر شأن دانسته تمرد می کنند.

ششم- آلودگی نفطی بحار خلیج فارسی واسطه احدی از شرکات داخلی باعث گردید حاکم هرمزگان به ولات آنجا تلغراف بزند که مسأله را مسکوت گذارده صدایش را درنیاورند. حالا صدایش را درنیاورند دم خروس که بوی نفط می دهد که!

 

/ 7 نظر / 2 بازدید
تقی دژاکام

بی انصافی است که برای اينکه هر روز می بينمت ُ، تشكر كتبي بابت نوشته هايي كه هر روز بهتر از ديروز مي شوند نداشته باشم . برخي نوشته هايت را از جمله همين مورد اخير را بارها خواندم . در اين شبها و روزها ما را هم ياد كن .

کيان

از اينکه با تشريف فرمايی خود با کلبه حقيرانه اينجانب بنده را شرمسار خود کرديد بووووووووووووس ميرزا جان نوشته هات خيلی خوب شده خوشم اومد. به داش حسين سلام برسون.

یک رهگذر

سلام بر شما بزرگوار... خدا را شاکرم که در فرارسیدن ماه ضیافت پروردگار، فرصت آشنایی با شما دست داد. می‌خواهم دعوتتان کنم به دیدن وبلاگ جوانی ایرانی که از نسل ماست. می‌نویسد و می‌نویسد. دوست ندارند حمایتش کنند. مثل خیلی‌ها، محبوب و معروف نیست. با او مصاحبه نمی‌کنند... اما دوست دارد بهبودی ببخشید. به خودش، به فردای کشورش... به دنیای اطرافش. حتماً خوشحال می‌شود اگر بخوانیدش. یا علی اhttp://kouroshz.blogfa.com

ميثم رشيدی مهرابادی

سلام برادر... قبلا که مطالبتو در وبلاگ ميخوندم، قويتر و پخته تر بود... اين مطلب رو ديشب بعد از افطار در جريده معظمه خوندم... مواظب باش چاپ مطلب در صفحه ۱۴ حجابت نشه... راستی برای هفته نامه ما هم طنز مينويسی؟! هفته نامه ای با شمارگان بالا... در حد کيهان... که به تمام مدارس کشور ارسال ميشه... با بيش از دو ميليون مخاطب پروپاقرص....؟

سمات

سلام خيلی جالب و خواندنی بود ممنون يا علی

احمد

سلام ۱- بسی کيفيديم ۲- اسماء خاصتان اصم است. فهمش زمان می برد. ۳- جوان! این قدر دست در پاچه ی سیاسیون نکن. چوب در پاچه ات می کنند ها! ۴- حق