اندر خاطرات ملوان سابق انگلیز

    یکم: از قرار مسموع آن مخدره ای که سابقاً داخل در ملوانان بریطانی بوده و فی الحال تبدیل به سوپر استار مهمل بافی شده، با احدی از تلفزیونات، قراری مکتوب نموده تا بافته های ذهن خود درباره مدتی که با اصدقا به تور کامل ایران تشریف آورده بودند را یکصد هزار پوند انگلیز مبایعه نماید. بر این اساس، اینتلیجنت سرویس اعلان نمود مبلغ مذکور به شروط ذیل قابل پرداخت به مشارالیها خواهد بود:
1- به جای عنوان نمودن ضیافت کافی و اکل و شرب وافی در تور مذکور، عنوان بنماید که در یک دخمه تاریک و در معیت سوسکان شاخدار به سر می برده و به او عوض طعام، مرگ موش می خورانده اند لیکن به طرز حیرت انگیزی زنده مانده است.
2- به جای آن که عنوان کند با رفقا اجازت داشته تا بازی یه قل دو قل و بینگ بونگ استعمال نموده، بشکن و بالا بیندازد بگوید از صبح خروس خوان تا بوق سگ وادار شده است به شیوه عمله، صد ذراع تحت الارض در یک معدن ذغال سنگ فعلگی کند.
3- به جای رؤیت سریال مفرح ترش و شیرین و خواب کاملاً شیرین متعاقب آن، عنوان نماید که از شام تا به صبح در حجره بغلی میخ و تخته به همدیگر کوفته،تابوت می ساختند تا صبح علی الطلوع پیکر بی جانش را اندرون آن قرار داده زیر خاک کنند؛ لیکن هنوز این مطلب مبهمی است که چرا فی الحال اینجاست.
    دویم: پارلمنت ایالات متحده، ژرژ بوش آخر را منع نمود که منبعد کلمات زائده « حرب علیه تروریسم » را در خطبات خود استعمال نماید. مخبرین می گویند: در این صورت بوش مذکور، منبعد حرفی برای گفتن نخواهد داشت الا این که فقط به عیال محبوب و کلب محبوب تر خود خواهد گفت: جیگر.
     سیم: از قرار معلوم، بعض کاتبین زرنگ داخل تار عالمی انترنت، مسمی به ویب لاگ نویسان ترتیبی داده اند تا چنان چه شما در بعض موتورات تفحص، کلماتی همچون « ورشکسته بدبخت » را فحص بنمایید کلمات مرتبطی همچون « بوش » و « بلر» ظهور خواهد نمود تا هر چه سریع تر بتوانید به تارنمای اشخاص مذکور مراجعت بنمایید. این راپورت را بنگاه حمل و نقل و باربری و خبررسانی بی بی سی مخابره نموده.   

/ 7 نظر / 4 بازدید
ارژنگ حاتمی

سلام برادر خدا محمود فرجامی را يک در دنيا و صد در آخرت بدهد که باعث شد بلاگتان را پيدا کنم از اين پس بيشتر به اينجا خواهم امد. لينک می کنمتان در پناه حق

آدم مهم

سلام اينطور که شما کامنت می ذارين من اگه ده صفحه هم اينجا توضيح بدم فکر نکنم شما را قانع کنه. بايد چند ساعتی صحبت کنيم تا هم من بفهمم شما چی ميگين. هم شما بفهمين من چی می گم. بله شهيد آوينی اولين آدم حسابی توی فضای آدم های انقلابی بود که نقدش از غرب نقد کلی بود و ديدگاه هايش با شهيد مطهری و شريعتی و بازرگان و آيت الله طالقانی و ...متفکرين ديگری که انقلابيون به آنها اعتماد داشتند متفاوت بود و اين تفاوت نگاه برای من و خيلی های ديگر بود که جذاب و قانع کننده بود و ما را به دغدغه های فرهنگی عميق تر کشانيد . اگر کتاب توسعه و مبانی تمدن غرب را نخوانده باشيد قاعدتا اين ادعايی را که کردم ممکن است قبول نداشته باشيد. قبول دارم که توی قسمت آخر متن در مورد مهندسی فرهنگی بک مقدار تند نوشته بودم و منظورم از آدم هایی که با ژست مدرن از مهندسی فرهنگی صحبت می کنند افرادی مثل این مدیران صدا و سیمایی بود و این که فرهنگ مثل برق و کشاورزی و عمران نیست که با فکر تکنیک زده قابل برنامه ریزی باشد. به هر حال کليت بحثی را که کرده ام قبول دارم و از آن دفاع می کنم.

آدم مهم

ضمنا من از لحاظ پارامتر های شخصيتی روانشناسی يه کم روان رنجوری ام بالاست و خيلی حساسم کسی بهم انتقاد بی ربط و در قالب تيکه و کنايه بکنه. مواردی از قبيل اسهال و ....لغات جالبی نبود.

فرید

سلام میرزا جان، گرچه قبل از اینها خوانده بودم اما خواندن دوباره خالی از لطف نبود / در ضمن پیش خودمون بمونه!!!‌ / همین

آدم مهم

سلام باهاتون دوسم ولی اينترنت مفت کیهانی مثل شما ندارم. واقعیتش يکی دو تا بچه های ديگه پيام داده بودند که چرا تو اين مطللبت زيراب آقا رو زدی؟ فکر کردم انتقاد شما هم توی اين فضاهاست. اگه متنش خوب نيست مال اينه که ما آماتوريم ديگه. نه مهندس درست و حسابی شديم نه مثل شما اهل علم شديم... راستی اگه ياهومسنجر دارين ادتون کردم

تقي دژاكام

خوش خبری ! بالاخره اين حاشيه های بهاری ما هم تمام شد . حالا با خيال راحت می توانيد نظر بديد. منتظرم .