در شقه شقه شدن رفرميست‌ها

    يكم- احدي از وزراء ممالك تشغيل شده فالسطين مسمي به اسراييل از راپورت مراكز تجسس امريكي درباره پروغرام ذره‌اي ايران برآشفته، يقه دريده، اشك ريخته كه ما نقشه‌ها ترتيب داده دسيسه‌ها كرده بوديم جملگي نقش بر آب شد.
    دويم- روس‌ها با آنجلوساكسون‌ها اعم از امريكي و انگليزي درافتاده ميانه‌شان شكرآب شده عنقريب است بوتين دست به سلاح ذره‌اي برده هر دو مملكت را خاكستر بنمايد. اما تيرگي روس با اتازوني از بابت سپر تدافع موشكي بوده كه به بهانه ايران در ممالك يوروپ استقرار يافته اما مآل و غايتش همان مملكت روس است. كار به جايي رسيده كه روس‌ها تهديد به استعمال سلاح ذره‌اي نموده‌اند خدا به‌خير كند. علي‌مانقل چنان‌چه اين سلاح استعمال شود تا هزار فرسخ آن طرف‌تر از محل استعمال، هيچ دابةالارضي زنده نخواهد ماند؛ كأنه اسرافيل است كه در صور مي‌دمد. روس‌ها اما با انگليزي ها درافتاده‌اند چون روز به روز عمليات قشون جاسوسي دو طرف مكشوف شده هي قنصول است كه از دو بلاد اخراج شده جاسوس ديگري جاي او را مي‌گيرد.
    سيم- اليوم در بلاد بصره جشن و پايكوبي برقرار بوده به رعايا صمغ و حلوا مي‌دهند از بابت اخراج ايادي انگليز از آن بلاد. سابقاً راپورت داده بوديم كه رعيت بصره از بابت ذهاب انگليزيان، قدح قدح آب آورده شهر را تطهير مي‌نمايند ليكن از قرار مسموع تتمه جنود انگليزي اليوم خارج شدند شهر يكدست شده. عنقريب است ساير جنود اجنبي از ساير بلاد بين‌النهرين خارج شوند و روسياهي به ديگ بماند.
    چهارم- رئيس‌الوزرايي كه در داخله يوماً و ليلاً كمر به خدمت خلق بسته، خواب شب او به قاعده پنج‌يك آقايان معترض بوده، يك پاي او در طهران و پاي ديگرش در بلاد سابقاً فراموش شده بوده، در خارجه صيت شهرتش تا نيمكره دويم زمين رفته، خرماي احمدي نژاد از خرماي بصره شهره‌تر بوده، بيت ابيض يك لجنه‌اي داشته مختص كارهاي اين آدم و رؤساي كفر و الحاد گرگيجه گرفته‌اند از اعمال زيكزاكي او مگر مي‌شود هيچ كاري براي ايران نكرده باشد؟ پناه بر خدا. احدي از رؤساي رفرميست كه هر از گاهي حرف‌هاي نابهنجار مي‌زند عليه محمود ميرزا سخن رانده كه هيچ عملي براي مملكت صورت نداده.
    پنجم- جبهه رفرميسم دو شقه بود اليوم چند شقه شده يكي به يمين مي‌زند يكي به يسار يكي به وسط يكي به فرايمين و يسار و وسط. بعد از انشقاق اوليه يك طايفه عصباني اما پدرآمرزيده‌تر رفرميست‌ها از مابقي در الكسيون رئيس‌الوزرا در سنوات ماضيه، جمعي از اين مابقي هم به طايفه مذكوره پيوسته اعلان وفاداري مي‌نمايند و از سايرين برائت مي‌جويند. في‌الحال جبهه رفرميسم دو نفر كاريزما، سه نفر ليدر، چهار راهبر، پنج ساربان، شش ناطق، هفت سكرتري جنرال، يك دوجين سرليست و تعداد معتنابهي متوهم راهبري دارد.
همين حاليه راپورت رسيد احدي از اين متوهمان گفته است: جملگي‌مان از يك «جا» لطمه خورديم. وي معلوم ننمود آن «جا» كجا بوده اما يحتمل مقصود ايشان يك «جاي حساس» باشد.
    ششم- مباحثات ايران و امريكا تا زمان مجهولي به تعويق افتاد بحمدالله. رجاي واثق هست اين مباحثات تا استيفاي كامل حق ممالك محروسه ايران به تعويق افتاده آن گاه به محاق برود. اصولاً مباحثه و ملاقات با ائمه كفر جز براي معدوم نمودن آنان جايز نيست: «فقاتلوا أئمه الكفر».

/ 7 نظر / 49 بازدید
کرانه

سلام آقا ميرزا . متن قبل قشنگتر بود. دمغراطی واقعا؛ به ای استعداد و توانايی بايد آفرين گفت و تبارک ا.. احسن اخلقين در وصف همچين شرايطی ميشود به کار برد. موفق باشيد . در ضمن خوشحال می شویم به کلبه ی ما هم سری بزنید. ياحق

ميثم (سوته دلان)

سلام گفتی که تو را شوم مدار اندیشه دل خوش کن و بر صبر گمار اندیشه کو صبر و چه دل، کنچه دلش می‌خوانند یک قطره‌ی خون است و هزار اندیشه قلم بر دست گرفتم ٬ خواستم بنگارم ٬ نگاشتم از صبر ٬ و نشسته‌ام در انتظارت ٬ پس تو ای بهترین بیا و به این انتظار پایان ده ...........................٬

فاطمه رجبی صاحب وبلاگ شد !

تعجب نكنيد فاطمه رجبي به گفته خودش حتي وقت ندارد مطالبي را كه مينويسد و در سايتش ميگذارند بخواند . ضعف ديگر سايت او عدم امكان ابراز نظر براي بازديدكنندگان است . به احتمال خيلي زياد گروهي دلسوز پيدا شده اند كه گوش شنوايي براي خانم رجبي باشند و وبلاگي طراحي كرده اند كه مراجعه كنندگان بتوانند براي نوشته هاي ايشان نظر هم بگذارند . اين متن عين نوشته درباره اين وبلاگ است :‌بسم الله الرحمن الرحيم . اين وبلاگ محل انتشار نظرات شما درباره دست نوشته هاي خانم فاطمه رجبي است . از آنجا كه ايشان ميل يا جرات چنين كاري را ندارند ،‌ اين وبلاگ تلاش خواهد كرد هرگونه نظر ، انتقاد ويا پيشنهاد شما را درباره آخرين نوشت هاي ايشان منعكس كند. عذر خواهي مارا براي اينكه مطالب ايشان از ابتدا تا كنون در وبلاگ قرار نگرفته بپذيريد . لطفا دربيان عقايدتان ادب را رعايت فرماييد . تلاش اين وبلاگ ايحاد فضايي سالم براي تضارب آراء است پس لطفا شما هم براي بهره مندي اين بانوي نيك انديش !‌از نظرات عمومي ايشان را در وبلاگ لينك و تبليغ فرماييد

تورج بخشايشی

بروزم با: دوشعر و مطالبي در مورد اولين همايش سراسري شعر پيشرو سر كه مي زني؟

امين

....... هستي من ز هستي توست تا هستم و هستي دارمت دوست منتظر حضور سبزتان هستم