اندر انکسار طابوی مذاکره

            يکم: طابو شکست و خورد و خاکشير گرديد بحمد الله. بعض جرايد که دهانشان براي رابطه با شيطان اکبر کف نموده دلشان ضعف مي‌رود اعلان نمودند با ديدار منوچهرميرزا و کونداليزاخاتون در بلاد مصر طابوي مذاکره ما با آنها شکست. شادمانان مذکور نوشتند: هنگامي که منوچهر ميرزا وارد طالار ضيافت ناهار گرديد کونداليزا از اقصی مکان طالار جيغ زد: سلام؛ منوچهرميرزا هم که جواب سلام را واجب مي‌دانست گفت عليک و آنگاه طابو به زمين خورد و منکسر گرديد.

            دويم: نيکولا صارکوزي فاتح ميدان رقابت الکسيون در ممالک افرنسيه گرديد و به عمارت « عليزه » بار يافت. مطلعين پیش‌بینی می‌کنند منبعد در هر دقیقه هفت کالسکه در شوارع حومه پاریس دستخوش حریق و هشت جوان الجزایری مهاجر حاشیه‌نشین، کتف بسته محبوس خواهند شد؛ خدا به خیر کند. 

            سیم: شعبه دویم شبکه لاف‌زنی بی بی سی مستقر در شیخ نشین قطر مسمی به « الجزیره» از آنجا که مدتی بود از شیوخ محبوب خود یعنی ابن‌لادن و ظواهری نوار مغناطیسی دریافت نکرده و تماشا نداده بود دلش هوای مکافات کرده به علمای بلاد اهانت نمود تا حرب دیگری بیفروزد. میرزا غلامعلی‌خان حدادالدوله هم از وزارت هدایت و ارشاد سبقت گرفت و مخبر این شبکه در مجلس را تا اطلاع ثانوی به مراتع سبز بیرون مجلس شوری هدایت نمود.

                                                                    

            چهارم: الیوم، حاکم بر ممالک عثمانی (ترکیه سابق) عده‌ای از جنود خشن و مسلح بوده که به احدی از متدینین رخصت ارتقاء به صدارت اعظمی را نداده، بای نحو کان توطئه می‌نمایند تا سلطنت مملکت آتاتورک علی الدوام بی‌دین بماند. توطئه‌کنندگان احتجاج می‌کنند که چون عیال« میرزا‌عبد‌الله‌خان‌گول » مستور و پوشیده است شوی او نمی‌تواند صدراعظم شود؛ ای وای بر شما. در زمانی که جملگی عالم دارد به سمت عفاف و ستر و حیاء قصد می‌نماید عسکریان ترک با عجله، آنچه بوی دین می‌دهد را محو نموده تا بلکه به اتحادیه یوروپ ملحق گردند؛ انگار که آنجا حلوای زعفرانی تقسیم می‌نمایند؛ بئس الالحاق و بئس الحلواء و بئس المصیر.

            پنجم: بعید نیست اشخاصی که مشتی کاغذپاره را در کالج علمی مرحوم میرزا تقی‌خان امیرکبیر توزیع نمودند دچار نوعی مرض صعب‌العلاج مسمی به « مازوخیسم» باشند که طی آن فرد مجنون میل افراطی به خودزنی و آسیب‌رسانی به نفس داشته از حبس و ریاضت لذت می‌برد. چرا چنین عرض می‌نماییم؟ از آن‌جا که هیچ آدم معقول و سرپایی با نشر مشتی اهانت مسلم که در ممالک مدعی دموغراطی هم عقاب دارد خود را در معرض اتهام و محکومیت قرار نمی‌دهد. شخص معارض، اگر سالم باشد مثل بچه آدم، محاجه و دیالوگ می‌نماید نه این که ناسزا و فحش بدهد. به نظر می‌رسد اگر قضات عدلیه، افراد مذکور را عوض حبس، جهت مداوا به دارالمجانین بسپارند مجرب‌تر است.

            ششم: استیضاح می‌نماییم ان‌شاءالله؛ استیضاح نمی‌نماییم ان‌شاءالله. فی‌الحال بعض وکلای مجلس شوری مشغول به استخاره من باب استیضاح وزراء هستند که با هر بار استخاره، شوربختانه یک رقم نتیجه حاصل و گاهی میانه می‌آید. لازم است وکلای مزبور در ادوات استخاره تجدید نظر فرموده؛ یا تسبیح را عوض نمایند یا اگر به نحوه چشم بسته استخاره می‌نمایند دقت بیشتری در ایصال انگشتان سبابه به یکدگر مبذول دارند.

/ 5 نظر / 5 بازدید
علی

سلام قشنگ بود ! میگم بد نیست در باب این پرونده موسویان هم بنویسید . لزوما چند کنایه خوشمزه هم بار دستگاه قضا بکنید بد نیست انشا الله !!!! به امید آسمان آبی فردا ...

تقی دژاکام

سلام فی الحال دويم بار بود که عريضه جليله شما را رويت فرموديم . يک بار در خود جريده کيهانيه و اين بار هم در جريده الغترونی و هر بار حالی وافر به ما دست داد. خدای را شاکريم که هنغ نمودگی کيبورد شما را خدای تعالی بر طرف فرمود و مخلصان را و مريدان را بدين سبب خدای را بارها شکر سزاست . زياده جسارت است .

فريد

سلام / خوب بود / یاد جمله خودت افتادم که پشت کامپیوتر گفتی / همین

ممدل

جالب بود